Košarkaši Cibone nisu uspijeli doći do pobjede u 20.kolu regionalne ABA lige. U gostima kod FMP-a poraženi su s rezultatom 84:75 (19:21, 26:20, 22:13, 17:21).

Utakmica je započela vrlo napeto i izjednačeno, obje momčadi su pogađale otvorene prilike pa su gosti nakon prve četvrtine imali samo koš prednosti (19:21). Početkom druge četvrtine Vukovi preuzimaju igru u svoje ruke i prave razliku od 10 poena (25:35).  Uz nekoliko promašenih prilika u nastavku utakmice, domaća momčad odlazi na poluvrijeme s prednošću od +4 (45:41).

Slabija koncentracija nastavila se i u drugom dijelu utakmice, što je FMP iskoristio, predvođen  odlično raspoloženim Ćovićem i tako učvrstio svoju prednost krajem treće četvrtine.  Cibosi su se pokušali vratiti u igru krajem zadnje četvrtine, no nisu uspijeli preokrenuti rezultat i tako FMP stiže do zaslužene pobjede.

Kod Cibone najbolji je bio Žorić s 14 poena i Marinelli s 13, dok je kod gostiju dominirao Ćović s čak 30 postignutih koševa

“Čestitke FMP-u koji su bili bolji i više su željeli ovu pobjedu. Imali smo svoje dobre trenutke, pogotovo u prvom poluvremenu međutim s određenim rotacijama ušli smo u probleme i do kraja se nismo mogli oporaviti. Nismo imali mentalni fokus, igrali smo bez mozga. Ćović nas je iskažnjavao sa svih strana. Oni su izgledali kao da su iskusnija momčad od nas. Volio bih da se neki naši mlađi igrači ugledaju na pristup i ponašanje igrača FMP-a.” izjavio je nakon utakmice kapetan Marin Rozić

Razočaran je bio trener Damir Mualomerović nakon utakmice: ” Potpuno zaslužena pobjeda. Ćović nas je sjajno iskažnjavao, sve je počinjalo i završavalo s njim. U prvom smo poluvremenu bili unutra, međutim kasnije je došlo do totalnog pada koncentracije mojih igrača. Razočaran sam pristupom nekih igrača. Ne možemo se vaditi na umor, jednostavno nismo bili u utakmici. Ovo je bilo iznad svakog prosjeka. Htio bih se još osvrnuti na isključenje koje mislim da je bilo neopravdano, nisam to zaslužio. Moj je jedini cilj da se borim za svaki rezultat i zaštitim svoje igrače.”

FMP: Radanov 5, Ćović 30, Davidovac 10, Apić 2, Lazarević 7, Bursać, Šešlija, Kutlešić, Žižić 10, Ljubičić, Austin 8, Bolden 12

CIBONA: Reynolds 2, Uljarević 2, Šakić 6, Marinelli 13, Marić 2, Žorić 14, Ćorić 7, Bošnjak 5, Rozić 12, Slavica, Joksimović 10, Gospić 2