Cibona je slavila u Ljubljani kod Union Olimpije 74:47 u 2.kolu ABA lige i došla do svoje prve ovosezonske pobjede. Kao što je najavio trener Neven Spahija ova utakmica bi mogla i trebala biti prekretnica Vukova u nastavku sezone. Blizu 2000 gledatelja u dobro znanim Stožicama vidjelo je odličnu drugu i četvrtu četvrtinu Cibone koja je projurila kroz Ljubljanu nedozvolivši domaćinima mogućnost da dođu do prve pobjede.

Domaćini su poveli na startu 9:7, a Cibona u sedmoj minuti došla do prednosti 18:12. Raspoloženi Dario Šarić i Andrija Žižić bili su pokretači prednosti gostiju, a nadovezao se i Matt Janning. Ipak Union Olimpija tricama Augustusa dobiva prvu četvrtinu 21:19.

Nakon zabijenog bacanja Omića ”Zmajčeki” su u 17.minuti imali posljednju prednost (30:29), a do odmora Cibona radi seriju 12:3 za prednost 41:33 na isteku druge četvrtine. Žižić, Šarić i Strawberry kreirali su prednost koja je dala olakšanje Vukovima u nastavku susreta.

Treća četvrtina ponudila je nervozu i slab šut obje momčadi, ali nakon koša i dodatnog bacanja Darka Planinića bilježimo deset razlike (53:43) u 29.minuti.

U zadnjih deset minuta igrala je samo Cibona koja je pitanje pobjednika rješila vrlo brzo, a domaćini su u deset minuta ubacili tek dva koša i to u posljednjoj minuti kada je pogodio Stepheson. Nevjerojatna posljednja četvrtina završila je rezultatom 21:2 u korist Cibone koja je ubilježila vrijednu pobjedu pred dva domaća susreta sa Szolnoki Olaj (ABA) i Le Mans (Eurokup).

”Čestitam mojim igračima na vrlo važnoj pobjedi, pogotovo za daljnji tijek natjecanja. Nevjerojatno loš loš nadoknađen je borbenošću i zalaganjem. Na kraju zaslužena pobjeda koja bi trebala podići našu momčad, a pojedincima dati više samopuzdanja”..kazao je nakon susreta trener Cibone Neven Spahija.

Žižić je predvodio Cibonu s 16 koševa, Šarić je ubacio 14 uz 9 skokova, Strawberry 13 uz 5 skokova, Planinić 10 koševa, a Jerel Blassingame uz 9 koševa uhvatio je 7 skokova i 4 asista. Kod domaćina koji je za dva šutirao 9/37 11 koševa je ubacio Gailius, a 8 Stepheson.

UNION OLIMPIJA – CIBONA   47:74  (21:19, 12:22, 12:12, 2:21)

Union Olimpija: Rupnik 3, Marinelli, Joksimović 7, Brodnik, Salin 3, Vučetić, Gailius 11, Bubnić, Omić 4, Augustus 8, Drobnjak 3, Stepheson 8.
Cibona: Kus, Planinić 10, Blassingame 9, Šarić 14, Rozić 2, Jagodić – Kuridža 7, Junaković, Janning 3, Strawberry 13, Žižić 16, Arapović, Gabrić.