U trećem kolu Cibona je ostvarila prvu ovosezonsku pobjedu u ABA Ligi. Na parketu Draženova doma poražen je Partizan 80:72 (22:18, 24:24, 16:12, 18:18).

Cibosi su odlično otvorili utakmicu i nakon pet minuta poveli s deset poena prednosti (15:5). Do kraja prve četvrtine zadržali su vodstvo i nakon deset minuta bilo je 22:18. Već prva minuta druge četvrtine donijela je preokret no ipak je na poluvremenu Cibona bila u prednosti 46:42. U nastavku je Cibona ostala u prednosti i treću četvrtinu vodila 62:54 da bi na kraju odnijela važnu pobjedu 80:72.

Najbolji među Vukovima, s 20 poena (6/6 za 1, 7/11 za 2) i 8 skokova bio je Andrija Žižić koji je nakon utakmice rekao: „Mogu reći da je ovo važna pobjeda. Nakon prva dva poraza i lošeg starta nije se bilo lako vratiti, pogotovo što nam je došao Partizan koji je jedna od jačih momčadi Lige. S druge strane, drago mi je da su baš oni došli i da smo odnijeli ovu važnu pobjedu te se vratili u život.

U gostujućoj momčadi najbolji je bio Vladimir Lučić koji je postigao 25 poena.

Trener Veljko Mršić nakon utakmice je rekao: „Psihološki je ovo bila teška utakmica. Bili smo pod velikim pritiskom i drago mi je da su momci ovako reagirali. Ono što smo dogovorili smo i napravili, zaustavili smo njihov napadački skok. Moram napomenuti da sam ranije najavljivao da bi nam se mogao dogoditi ovakav početak sezone i zahvaljujem ljudima u klubu koji su imali razumijevanja i bez obzira na prva dva poraza imao sam punu podršku i predsjednika Lovrića i direktora Antunovića i sportskog direktora Prkačina.

Slijedi tjedan dana treniranja pa sljedeće kolo u kojem, u nedjelju 14. listopada, Cibosi gostuju kod Krke.

KK Cibona – Partizan mt:s 80:72 (22:18, 24:24, 16:12, 18:18)

KK Cibona: Kus 1, Zubčić 13, Mašić 8, Carter 6, Marčinković 2, Ware 3, Rozić 2, Jagodić-Kuridža 3, Strawberry 13, Žižić 20, Hamilton 7, Kovačević 2.

Partizan mt:s: Thomas 3, Milutinov 0, Westermann 7, Lučić 25, Milosavljević 8, Bogdanović 2, Musli 9, Čakarević 0, Đekić 3, Gordon 6, Anđušić 0, Bertans 9.