KADETI KK CIBONA OSVOJILI 1. MJESTO NA MEĐUNARODNOM TURNIRU U CAZINU (5.-7.10.2012.); PIONIRI DRUGI U SVOM UZRASTU!

Tri dana, osam ekipa, dvije grupe, 5 utakmica i na kraju sjajna pobjeda kadeta KK Cibona u finalu protiv HKK Široki 92:81 nakon produžetka.

Pioniri KK Cibone, osvojili su drugo mjesto na turniru izgubivši u finalu od ekipe SPARS iz Sarajeva.

Kadeti Cibone ušli su hrabro u finalnu utakmicu, no suparnici su jače željeli pobjedu od samog početka. Do kraja prvog poluvremena Široki je vodio, no Cibosi su uvijek stizali te je poluvrijeme završio jednakim rezultatom (37:37). Do kraja utakmice Široki je bio u prilici osvojiti prvo mjesto minimalnom razlikom, no u posljednjim sekundama prevagnulo je zajedništvo i srčanost Cibone, pravilno odabrani igrači i odlično iskorišteni trenerovi pozivi na time out. Zvuk sirene na kraju četvrte četvrtine obilježio je neizvjesnost 5 minutnog produžetka. Utakmica je u regularnom vremenu završila 73:73 te se krenulo odlučno u uzavrelu atmosferu na parketu, ali i na tribinama. Kadete Cibone u posljednjim trenucima utakmice žestoko su podržali sjajnim navijanjem naši pioniri uslijed čega je prva petorka kadeta u samom početku neizvjesnosti produžetka pronaći pravi šut do maestralne pobjede. Nik Slavica, Julijan Zadravec, Bruno Skokna, Toni Kumanović i Bruno Solomun nadoknadili su u posljednjih pet minuta sve što ih nije od početka išlo, a točku na i stavio je Bruno Solomun koji je u vremenu zvuka posljednje sirene ubacio tricu za konačni rezultat 92:81. Čestitke dečkima!

Natjecatelji na turniru: CIBONA, ŠIROKI, LAŠKO, SLOVAN, REALWAY, SPARS, BOŠNJAK, LIMOMETAL