Vukovi su u Trnskom nastavili svoj pobjednički niz te ni nakon VII kola Lige za prvaka ne znaju za poraz. Večeras su uvjerljivim rezultatom 85:71 pobijedili gradskog rivala i aktualnog prvaka Hrvatske Zagreb Croatia osiguranje.

Cibona je, uz glasniju podršku svojih navijača od one koju su imali domaćini, krenula muški i nadmoćno povela (0:13). Tek u petoj minuti Zagreb postiže prve poene. Prva četvrtina, u kojoj je Tomislav Zubčić postigao 14 poena (1/1 za 2P i 4/4 za 3P) završila je s +10 za Cibonu (15:25). U nastavku su Cibosi zadržali prednost i rezultat je na poluvremenu bio 32:46, +14 za Vukove. Nakon treće četvrtine domaćini su ostali na -14 (50:64) i Cibona je na kraju zasluženo slavila (71:85).

Trener Repeša nakon utakmice je rekao: „Mislim da smo dobro otvorili oba poluvremena gdje je Zubčić dao ekstra kvalitetu bez obzira na malu minutažu. Imali smo faze jako dobre igre, dobre obrane, ali i dijelove u kojima smo griješili. Idemo dalje u domaćem prvenstvu, bez poraza!

Cibonu je predvodio Antwain Barbour s 18 poena, sedam skokova i jednom asistencijom. Slijedi Tomislav Zubčić s 14 poena iz prve četvrtine. Po 12 poena postigli su Rudež i Wright koji je upisao i 4 skoka te 7 asistencija. Andrija Žižić ubilježio je 11 poena uz osam skokova i asistenciju.

Najbolji u ekipi KK Zagreb CO bio je kapetan Krunoslav Simon koji je postigao 16 poena. Dario Šarić, vrlo perspektivni osamnaestogodišnjak, za svoju je momčad postigao 13 poena.

Vukovi u sljedećem kolu, u subotu 14. travnja, na svom parketu čekaju Brod Svjetlost.

KK Zagreb CO – KK Cibona 71:85 (15:25, 17:21, 18:18, 21:21)

KK Cibona: Suton 2, Zubčić 14, Barbour 18, Rudež 12, Marčinković 7, Rozić 0, Hampl 0, Žižić 11, Arapović 0, El-Amin 5, Wright 12, Kovačević 4.

KK Zagreb CO: Mašić 8, Halilović 0, Simon 16, Babić 4, Morović 5, Novačić 0, Markota 11, Rančić 10, Mavra 0, Ožbolt 4, Rikić 0, Šarić 13.