U utakmici prvog kola A-1 Lige za prvaka Cibona je pobijedila košarkaše Svjetlosti iz Slavonskog Broda rezultatom 89:69.

Vukovi su od početka dobro startali. Nakon dobrog otvaranja, slijedi zonski pritisak po cijelom terenu koji je, uz nekoliko ukradenih lopti, rezultirao laganim koševima Cibosa. Na poluvremenu je Cibona već imala prednost od 22 poena (32:54), a na kraju je utakmica završila uvjerljivom pobjedom Cibosa (69:89).

Kod Cibone je najučinkovitiji s 18 postignutih poena, 9 skokova i 4 asistencije bio Andrija Žižić. Antwain Barbour postigao je 14 poena uz 7 skokova i 4 asistencije. Hrvoje Kovačević ubilježio je 10 poena. Zaigrao je i novi Amerikanac Zack Wright. U 14 minuta postigao je 7 poena (3/3 za dva poena) uz 3 ukradene lopte i 4 asistencije. Kod domaćina je najučinkovitiji bio Andrej Štimac s 18 poena i 12 skokova.

Priželjkivana pobjeda Cibosa za otvaranje domaćeg prvenstva je ostvarena. U nove pobjede Cibona ide već u nedjelju. U Draženov dom u goste stiže KK Jolly JBŠ.

KK Brod Svjetlost – KK Cibona 69:89 (11:22, 21:32, 19:17, 18:18)

KK Cibona: Kus 5, Suton 5, Zubčić 2, Barbour 14, Rudež 9, Marčinković 6, Rozić 8, Harper 0, Žižić 18, El-Amin 5, Wright 7, Kovačević 10.

KK Brod Svjetlost: Gamma 0, Batina 13, Barać 17, Šamadan 12, Živković 0, Štimac 18, Koštomaj 5, Kljaić 0, Šamija 0, Matasović 4, Marko Karlović 0.