Nenad Dugi / Cropix

Košarkaši Cibone danas imaju novi težak ispit. Naime, u sklopu 9. kola A-1 Lige za prvaka gostuju na vrućem terenu zadarskog Višnjika.

Nakon što su u prošlom kolu pobijedili favoriziranu momčad Zagreba 80 : 62, Zadrani su dobili „krila“ iako u prvenstvu igraju vrlo dobro pa će Cibosi će za pobjedu morati odigrati utakmicu na visokoj razini što u uzavreloj atmosferi neće biti nimalo lako.

Prisjetimo se nakratko prvog prvenstvenog sraza istih suparnika. Trebao je to biti derbi kola, ali, umjesto toga, u Draženovom domu dogodio se dvoboj neravnopravnih protivnika.

Završilo je s 80:57 za goste, 23 razlike.

Počelo je bez većeg rezultatskog odmaka na bilo kojoj strani.Nitko se nije uspio odlijepiti, ni Cibosi ni Zadrani nisu vodili s više od dva razlike, no gostujuća momčad uglavnom je bila u plusu.

U drugoj četvrtini, već uobičajeno za Cibonu, došlo je do pada. Nakon izjednačenja u 13. minuti (24:24), gosti su ušli u seriju od 8:0.

Prvo poluvrijeme igrački je u potpunosti pripalo Zadranima, nakon 20 minuta mogli su voditi s više od četiri razlike, 38:34 koliko je bilo na odmoru.

Ipak, bez obzira na relativno povoljan rezultat, Cibona je u prvom poluvremenu igrala toliko  slabo da se to kad-tad moralo osjetnije odraziti na semaforu. Ne postoje dovoljno dobre riječi kojima bi se opisalo na što su to Cibosi ličili u trećoj četvrtini. Zabili su samo sedam poena i na kraju treće dionice bili na minusu od 20 razlike, 61:41 za goste, a na tom putu, izgubili su deset lopti u četvrtini i bili na 3/12 iz igre, s čime bi bilo teško nositi se i s juniorskim momčadima.

Zadrani su rutinski  čuvali 20 razlike u posljednjoj četvrtini. Glavni junak gostiju na putu do uvjerljive pobjede bio je Marko Car s 24 poena i po sedam skokova, asistencija i osvojenih lopti. Valorizacija mu je bila 40, veća od cijele Cibonine momčadi koja je jedva dogurala do 39, što će također reći puno o ovoj utakmici.

Recept za pobjedu na vrućem terenu Višnjika je zastaviti Marka Cara, njihovog najboljeg igrača te kvalitetna obrana tokom cijelog susreta.