Iako je bila vrlo blizu, Cibona nije uspjela! Panathinaikos je upisao i 9. pobjedu u Euroligi ove sezone (75:78).
Početak susreta nije bio dobar: Cibona je otvorila slabo i mekano u obrani što su grci kažnjavali laganim poenima (9:2). Cibona kreće s par minuta zakašnjenja i do kraja četvrtine preuzima vodstvo (tricom Wisniewskog završava četvrtinu s 19:17). U drugih deset minuta Cibosi podižu igru u obrani, igra odlično pod košem i sredinom druge četvrtine dolazi do +8, što drži i do kraja poluvremena (41:35).

Sinoć je \”pravud\” dijelio nama poznati Lamonica koji je tri desetinke prije kraja poluvremena oštetio Cibonu, ne sviravši namjeran prekršaj nad McCulloughu prilikom pokušaja šuta, te je cijela sudačka trojka ispraćena zvižducima.

Cibona je pet minuta prije kraja vodila 64:58 i imala dobru situaciju uoči završnice, ali tada Vujanić ubacuje čak 5 puta s linije slobodnih bacanja vraća goste u igru (64:63). Batiste je također precizan za 65:64, a seriju 10:0 zatvara Diamantidis tricom.

Dvije crne minute Cibone vratile su goste u igru, koji su to znalački iskoristili.