Cibona u Ateni nije uspjela osigurati četvrtfinale. Vukovi su u 27. minuti imali +9, a tada je došlo do crne rupe. Domaćini su zadnju dionicu dobili s ogromnih 29:9 (serijom serijom 30:3!), te tako došli do prve pobjede u TOP16 s konačnih 88:69 (19:24, 25:18, 15:18, 29:9).

Tomašević je odlično otvorio utakmicu s 4 poena, ali tada Cibosi, predovđeni Pennom i Davisonom rade 13:0 i dolaze do +9, što više manje drže do pred sam kraj prvog poluvremena. Panathinaikos pred veliki odmor hvata priključak te na veliki odmor odlazi s dva poena prednosti. Drugi dio cibosi su otvorili dalekometnom paljbom Penna i Kusa te ubrzo opet preuzeli potpunu kontrolu igre i rezultata. Kus je u 27. minuti zabio skok-šut za 51:60 i u tim se trenucima činilo da će Cibona već u 4. kolu osigurati mjesto u četvrtfinalu.

Grci kreću, Penn u 33. minuti ubacuje za 63:62 i nakon toga Cibona nestaje: domaćini su susret prelomili serijom 30:3 u razdoblju od 27. do 39. minute – sa 51:60 došli su do 81:63:-(

Najbolji u Ciboni Penn s 19 koševa, Davison je 12 poena (veliku većinu u prvom dijelu), Rančić 11, Kus 9.
Domaćine je predvodio Spanoulis sa 22 poena, Batiste i Alvertis su ubacili 18.