Nevjerojatnom serijom 32:0 naši su košarkaši od -11 došli do +21, te nakonn osam godina slavili protiv Turske. Hrvatska je druga u skupini, a za ulazak u četvrtfinale igramo u utorak protiv Italije.

Utakmicu 3. kola smo loše otvorili, što turci koriste i na prvi mali odmor odlaze s +6 (23:17). Sredinom druge četvrtine serijom 11:0 tonemo na velikih -13 (36:23). Međutim, sredinom druge dionice proradila je hrvatska obrana, velik posao na njihovim razigravačima napravio je Popović, a nakon što se razigrao i Planinić, susret se počeo okretati. Do poluvremena su odabranici Nevena Spahije smanjili zaostatak na minus tri (38:41), a kako je obrana funkcionirala i u nastavku, dolazi serija 32:0 (62:41).

Prve koševe u drugom poluvremenu primili smo 1:40 minuta prije kraja treće četvrtine, a u toj dionici ukupno smo primili pet koševa! U zadnjim deset minuta ekipa Boše Tanjevića je uspjela smanjiti veliki zaostatak, no naša pobjeda nije bila dvojbena. Najefikasniji u našim redovima bili su Vujčić (20), Giriček (16) te Planinić (14) i Kasun (10 + 7 skokova), dok je jedini igrač u turskim redovima sa više od deset postignutih koševa bio Peker (23).

Slijedi nam najvažnija utakmica cijelog natjecanja. Nijemci su trijumfom nad Rusima izborili drugu poziciju, pa će Hrvatima na megdan u Podgoricu doći Talijani. \’Azzurri\’ su u svojoj skupini svladali Nijemce (plus dva) te Ukrajince (plus 37) te doživjeli debakl kontra Rusa (minus 26). Dvoboj koji će odlučiti tko će se u 1/4 finala suprotstaviti Španjolcima igra se u dvorani Morača u utorak s početkom u 20 sati. Prije četiri godine na EP- u u Turskoj s Talijanima smo se sučelili također u repesažu i prošli…

Hrvatska – Turska 80:67 (17:23, 21:18, 29:5, 13:21)