Iako su aktualni Europski prvaci došli na EP bez sedmorice prvotimaca (nema ni Jasikevičiusa ni Macijauskasa), ali su u prva dva kola pokazali da i bez njih imaju kvalitetu za sam vrh.

Spahijini momci izgubili suutakmicu u drugom poluvremenu, kada su su počeli igrat brzu utakmicu, koja više odgovara Litvancima. Kada je Spahija shvatio da dva boda idu Litvancima, pet minuta prije kraja odmarao najbolje igrače za dvoboj s Turcima.

U prvom poluvremenu bili smo bolji protivnik, dva pouta samo vodili s osam razlike i odličnom obranom zaustavili litvanske šutere. Pad je uslijedio u 24. minuti, kada Litvanci dolaze do prve osjetnije prednosti (47:42), ipak se vraćamo i dolazimo na samo -2 (51:53), da bi nas tada pokopao sjajni Šiškauskas s tri uzastopne trice.

Šiškauskas je sinoć bio najbolji igrač s 18 poena (trice 5/6). Kod naših vrlo dobar Giriček s 19 poena i Kasun (10, 5 skokova), ali problem je bio u skoku u kojem su nas Litvanci nadigrali (devet uhvaćenih lopti manje od protivnika).

Nakon utakmice Spahija je samo kratko komentirao:\”Poraz je previsok, jer sam pet minuta prije kraja mijenjao i počeo misliti na Turke. Litva je odigrala sjajnu utakmicu – nikad kao trener nisam osjećao nemoćnije nego u deset zadnjih minuta. Optimizam me još uvijek nije napustio, pobjedom protiv Turske dojam bi se bitno popravio\”.

Hrvatska danas u 21 sat igra protiv Turaka u borbi za drugo mjesto, dok je Litva osigurala naslov pobjednika skupine koji je, prema sadašnjem stanju, u četvrtfinalu vodi na momčad domaćina Srbije i Crne Gore.

U slučaju pobjede na Turcima ostajemo u Podgorici i u slijedećoj fazi bi igrali protiv Talijana.

Hrvatska – Litva 67:85 (34:34)
Podgorica. Dvorana Morača. Gledatelja: 1.800.