Nakon poraza od Turske, Hrvatska je s jednom pobjedom i dva poraza zauzela treće mjesto u skupini, te će u ponedjeljak u 20 sati ulazak u četvrtfinale pokušati izboriti protiv drugoplasiranog sastava iz skupine C, odnosno Rusije.

Ponovno su u završnici utakmice kobna po našu reprezentaciju bila slobodna bacanja. Naime, 3.8 sekundi prije kraja, pri vodstvu Turske 73:70, dosuđena je nesportska osobna pogreška na Damiru Mulaomeroviću. No on je iskoristio samo jedno od dva bacanja, te je smanjio na 71:73. Ipak, s obzirom da se radilo o nesportskoj pogrešci, loptu sa strane imala je naša reprezentacija. Opet je Mulaomerović zaustavljen prekršajem i ponovno je pogodio samo jedno od dva slobodna bacanja, te tako propustio izjednačiti. U posljednjoj sekundi Omer Onan pogotkom je samo potvrdio pobjedu Turske.

U nekoliko navrata tijekom prve tri četvrtine Hrvatska je uspijevala ostvariti prednost od 10 koševa, ali Turci su se uvijek uspijevali vratiti, da bi sredinom treće dionice igre i preokrenuli rezultat. Serijom 14:1 Turska je povela 51:45 i zadržala tih šest razlike do kraja treće četvrtine.

Kada su sredinom posljednje četvrtine Turci poveli 64:54 činilo se da više nema povratka za Hrvatsku. No, serijom 9:0 u koju je Damir Mulaomerović ugradio dvije \”trice\”, naši igrači približili su se na \”minus 1\” (63:64). No Mulaomerović se u završnici iz spasitelja pretvorio u tragičara zbog nepreciznosti s linije slobodnih bacanja.

Najefikasniji u našoj reprezentaciji bio je upravo Mulaomerović sa 16 pogodaka, Nikša Prkačin dodao je 14, dok su kod Turaka najučinkovitiji bili Ibrahim Kutluay s 23 i Hidayet Turkoglu s 15 poena.

Hrvatska – Turska 72:75 (21:18, 17:17, 12:21, 22:19)

HRVATSKA
Mulaomerović 16 (5-8), Baždarić, Popović 11 (3-3), Nicević 10, Prkačin 14 (8-12), Planinić, Giriček 12, Perinčić, Žižić 4, Mamić 5, Bagarić, Skelin

TURSKA
Tunceri, Turkoglu 15, Turkcan 9 (3-5), Arslan 12, Gonlum, Basak, Kutluay 23 (4-4), Peker, Besok, Okur 13 (3-4), Yildirim 1 (1-2), Onan 2.