Hrvatska reprezentacija na nevjerojatan je način ispustila pobjedu – u posljednjoj minuti, pri hrvatskom vodstvu 76:75, Prkačin, Popović i Giriček nisu iskoristili nijedno od ukupno šest slobodnih bacanja. Iako su u završnicu hrvatski košarkaši ušli s prednošću od osam koševa (73:65), 2.7 sekundi prije kraja Charisis je postigao pobjednički pogodak za Grke.

Grčka je vodila tek u prvih sedam-osam minuta, da bi krajem prve dionice Hrvatska preuzela vodstvo, te ga postepeno povećavala i na odmor otišla s devet pogodaka prednosti (47:38).

Usprkos lošem startu u drugo poluvrijeme, Grci su uspjeli izjednačiti na 51:51. Ulaskom Marka Popovića i s nekoliko koševa s istekom napada, nakon 30 minuta igre rezultat je bio 61:54 za Hrvatsku. Početkom posljednje četvrtine Popović je još jednom \”tricom\” povisio na 10 razlike (64_54) i činilo se da će Spahijini izabranici pobjedom krenuti u lov na europsku medalju i Olimpijske igre.

No, u završne 43 sekunde zakazao je upravo onaj segment igre u kojemu su naši igrači do tada bili vrlo dobri – slobodna bacanja. Najprije je Prkačin 43 sekunde prije kraja promašio oba bacanja kada je imao priliku osigurati svom sastavu mirniju završnicu. Srećom, Charisis je 21 sekundu prije kraja promašio šut za \”tricu\”, a lopte se domogao Popović. Iako inače slobodna bacanja pogađa sa 90-postotnom sigurnošću, i Popović je promašio oba bacanja, te ponudio novu priliku Grcima da nas prestignu. Rentzias je našima \”vratio uslugu\” 16.8 sekundi prije kraja, promašivši oba bacanja.

U posljednjem hrvatskom napadu odlučeno je da lopta ide u ruke vođi ove generacije, Gordanu Giričeku na kojemu su Grci napravili prekršaj 8.9 sekundi prije kraja. I kada smo očekivali da će se serija promašaja s linije prekinuti, i Giriček je potpuno neshvatljivo promašio oba bacanja. Lopta je pala u ruke Charisisu koji se sjurio prema našem obruču, te postigao pobjednički koš 2.7 sekundi prije kraja. Nakon što je Charisis namjerno promašio dodatno slobodno bacanje, Giriček je pokušao \”tricom\” preko cijeloga terena preokrenuti poraz u pobjedu, ali lopta je udarila u obruč.

Najbolji strijelac u našoj momčadi bio je Nikola Prkačin s 18 koševa, dok je najučinkovitiji kod Grka bio Chazivrettas sa 14 ubačaja.

Hrvatska – Grčka 76:77 (26:22, 21:16, 14:16, 15:23)

HRVATSKA
Prkačin 18 (6-10), Planinić 6, Giriček 15 (4-7), Perinčić, Žižić 6, Mulaomerović 9 (2-2), Baždarić, Popović 8 (0-2), Nicević 4, Mamić 4 (2-2), Bagarić 6 (2-2), Skelin.

GRČKA
Papaloukas 4 (2-2), Papanikolaou 8 (1-1), Fotsis 12 (1-1), Tsakalidis 8 (2-4), Diamantidis (0-2), Chatzivrettas 14 (5-10), Sigalas 5, Alvertis 6 (1-2), Ntikoudis 3 (1-2), Charisis 5 (3-4), Rentzias 12 (3-6), Kakiouzis.