Nakon petka i poraza od Grka, izabranici Nevena Spahije u subotu su najvjerojatnije osigurali daljnji nastup na prvenstvu, jer Ukrajincima je ovo drugi poraz, a samo posljednji iz skupine neće nastaviti natjecanje.

Početak je bio težak, prva četvrtina završila je 15:15, ali se već tada naziralo da su Hrvati zaboravili na šokantan poraz od Grka dan prije. U 16. minuti prvi put Hrvatska se odvaja na 29:24, a do poluvremena vodstvo je povećano na 42:33. Drugi dio odigran je na visokoj razini, priliku su dobili baš svi, a posebno dobro je funkcionirao skok. U 33. minuti Hrvatska ima najveću prednost (76:49), a u opuštenoj završnici Ukrajinci su uspjeli ublažiti poraz.

Najbolji strijelac u hrvatskoj momčadi bio je Gordan Giriček s 21 košem, Marko Popović postigao je 16, Damir Mulaomerović 15 koševa, a vrijedi istaknuti i doprinos Dalibora Bagarića (12), te Mateja Mamića (11).

Posljednji susret u skupini Hrvatska igra u nedjelju protiv Turske s početkom u 18 sati.

Hrvatska – Ukrajina 93:71 (15:15, 27:18, 26:14, 25:24)