KK DepoLink Škrljevo – KK Cibona 78-85 (25-19, 24-14, 14-27, 15-25)

Cibona je slavila u jednoj teškoj i neizvjesnoj utakmici u Kostreni protiv DepoLink Škrljeva rezultatom 78-85. Bio je to susret gdje je domaćin stvorio veliku prednost kroz prvo poluvrijeme, da bi Cibona uzvratila odličnim drugim za potpuni preokret i pobjedu.

Cibona je utakmicu otvorila koševima Vukovića, Perasovića i Aranitovića za vodstvo 5-6, ali uslijedila je bolja igra domaćina. Posebno se kod Škrljeva istaknuo Stanojević za kojeg obrana Cibone nije pronalazila rješenje, postigao je čak deset poena od 16 svoje ekipe za dvocifrenu prednost (16-6). Potom je Cibona odgovorila serijom 2-9, za minus tri (18-15), ali Škrljevo odgovara koševima Uljarevića i Rajčića za rezultat 25-19 nakon prvih deset minuta. Koliko je Cibona bila ‘van ritma’ govori i broj izgubljenih lopti, njih čak devet.

Ni u drugoj četvrtini nismo gledali bolju Cibonu, domaćini su otvorili velikom serijom 13-2 te poveli s velikih +17 (38-21) nakon tri minute igre. Pokušavala je Cibona smanjiti zaostatak, no nedostatak koncentracije i energije bio je očit. Škrljevo je prvo poluvrijeme privelo kraju s velikih +16 (49-33).

Na početku drugog poluvremena gledali smo jednu drugu Cibonu, kreirana je serija 0-10 na otvaranju za smanjenje zaostatka na minus šest (49-43). Međutim, novi problemi pojavili su se za goste jer Krešimir Radovčić zbog petog prekršaja morao je napustiti parket. Ostatak četvrtine gledali smo izjednačene obje ekipe, ali Cibona je ta koja može biti sretnije jer u posljednjih deset minuta ulazi sa zaostatkom od samo tri poena (63-60).

Posljednju dionicu otvorio je Filip Ferderber košem za poen zaostatka Cibone, napad kasnije tricom Vukovića Cibona dolazi do prvog izjednačenja na utakmici, a onda košem Majcunića i vodi 65-67, po prvi put nakon 5-6 s početka susreta. U završnu minutu utakmice Cibona ulazi s pet poena prednosti (73-38), a onda Aranitović tricom rješava pitanje pobjednika. Utakmica je završena rezultatom 78-85.

‘Bila je to puno teža utakmica za nas nego što smo očekivali, nama se očigledno nakupio umor. U prvo poluvrijeme nismo ušli dobro, nismo imali koncentraciju, bilo smo mekani i dozvolili smo suparniku da nametne svoj ritam. U drugom poluvremenu smo uspjeli skupit glave, odigrat dobro kao što smo trebali igrat od početka i upisat pobjedu.’ – rekao je Ivan Perasović, igrač KK Cibona po završetku utakmice.

‘Prvo poluvrijeme nismo bili na razini niti fizički niti mentalno u utakmici, razumljivo je da fizički nismo pravi zbog ovog jakog ritma, međutim nismo bili koncentrirani. U drugom poluvremenu kad smo unatoč umoru, mentalno bili u utakmici, uspjeli smo odigrat puno bolje te zasluženo doći do pobjede.’ – rekao je Bariša Krasić, trener KK Cibona.

KK Cibona – Domagoj Vuković (19), Krešimir Radovčić (11), Ivan Perasović (23), Jere Jakić, Ivan Majcunić (6), Aleksandar Aranitović (21), Filip Ferderber (3), Niko Bandov, Josip Krizmanić, Zvonimir Kujundžić (2).

KK DepoLink Škrljevo – Karlo Uljarević (28), Marcus Taylor (10), Vigo Bart (9), Mario Rajčić (4), Leon Šljivarić, Noa Svoboda (8), Sven Salopek, Jakov Rajković, Viktor Šarić (4), Luka Ćošić, Nikola Stanojević (15), Filip Miljković.