Košarkaši Cibone otputovali su u Zadar gdje će se od 12.-15. veljače održati završnica Kupa ”Krešimir Ćosić”.

U zadarskoj dvorani Krešimir Ćosić održana je konferencija za medije kojoj su nazočili predsjednik HKS- a Stojko Vranković i treneri svih osam ekipa koje sudjeluju na završnici.

Stojko Vranković:

Izuzetna mi je čast da u ime Hrvatskog košarkaškog saveza mogu najaviti završnicu Kupa u Krešinom gradu i Krešinoj dvorani. Želja mi je da ovo bude fešta od košarke. Svim ekipama želim dobre igre, navijačima fer navijanje i nadam se da ćemo kroz ovih par dana uživati u košarci.

Najviše osvojenih Kupova dosada imaju Cibona i Cedevita koje su ga osvajale po 7 puta, Zadar ga je osvojio 6 puta, Split 5, a Zagreb 3 puta. Na završnici sudjeluju 3 kluba koja su osvajala trofej, Cibona ga je zadnji put osvojila 2013., Zadar 2007., a Split 2004. godine.

Cibona će sa Šibenkom otvoriti ovaj turnir u srijedu u 13.00 sati. Cibosi su ove sezone 2 puta slavili protiv Šibenčana. Utakmicu je najavio strateg Vukova.

Koliko vam je činjenica da ste ih dva puta lako dobili važna u tom nekom aspektu motiviranosti?

Ivan Velić:

Sigurno da to može biti nezgodna situacija jer može doći do opuštanja, međutim, mi smo pripremili ekipu i na ovu utakmicu i na cijeli turnir, tako da do tog opuštanja neće doći. Igrat ćemo maksimalno, respektiramo ekipu Šibenke, Kup se igra na jednu utakmicu i to što smo ih dobili 2 puta ne mora ništa značiti. Vjerujem u svoju ekipu da možemo pobijediti.

Kakvi ste na zdravstvenom planu- Bilinovac, Novačić, Ljubičić, Katić?

Vraćaju se pomalo, sigurno da nisu u nekom velikom ritmu s obzirom na te nezgodne ozljede, međutim, nekako su se vratili. Bilinovac je odigrao utakmicu s Puntamikom s dovoljnom minutažom i očekujemo ga u potpunosti spremnog. Ostali su koliko toliko zaliječeni. Došli smo u punom rosteru i naravno da nam je cilj da ostanemo što duže u turniru i pokušat ćemo sve da osvojimo Kup. Cijeli je fokus sad na Šibenki, onda ćemo razgovarati o daljnjim utakmicama. Imam 2 finala u Hrvatskoj, nadam se da će treća biti sreća.

2019. Cedevita

Ulaznice su krenule u prodaju na prodajnim mjestima Ticketshop-a i blagajni ŠC Višnjik i to po sljedećim cijenama:

• Dnevna ulaznica  – 40,00 / 50,00 kn
  • Paket (za tri dana, uključuje sve utakmice) – 80,00 / 100,00 kn

Prodaja ulaznica:

• www.ticketshop.hr (prodajna mjesta u Zadru –TISAKmedia SUPERNOVA, TISAK Kalelarga I – Elizabete Kotromanić 2)
  • COMBO Music shop – Vlatka Mačeka 3) i blagajna Športskog centra Višnjik (radno vrijeme blagajne ponedjeljak – petak 10.00 – 18.00).