Cibona je u prvoj utakmici polufinala prvenstva Hrvatske pobijedila Zadar 104-79 (30-21, 22-16, 29-20, 23-22).

Vukovi su se od samog starta nametnuli gostima te svojom obranom i borbenošću pokazali kamo utakmica vodi. Dobra koncentracija odvela ih je do prve pobjede, nakon čega im još jedna treba za prolazak u finale.

Odigrali smo kao što smo se i dogovorili u svlačionici. Imali smo dobru koncentraciju, dobru obranu i puno energije. Veći dio utakmice smo odigrali ako što smo trebali. Idemo naprijed, u subotu nas oekuje još jedna utakmica, a mi ćemo dati sve od sebe da već tada završimo taj posao“, rekao je Žan Mark Šiško.

Trener Damir Mulaomerović čestitao je svojim igračima, kojima se jako ponosi i koji su imali motiva, te smatra da će u subotu ova serija već biti riješena:”Ova utakmica je nosila dosta zamki, a odigrali smo ju na najbolji mogući način, a uspjeli smo i podijeliti snage, što je za nas bitno. Bili smo unutra od prve minute i prve obrane“, rekao je Mula.

U drugoj utakmici dat ćemo sve da probamo završiti tu seriju i plasiramo se u finale, što bi bilo nagrada za naš tim. U subotu će vjerojatno biti drugačija utakmica od ove. Ja vjerujem u moj tim. Mislim da smo večeras igrali stvarno dobro i pametno u svakom trenutku. Kontrolirali smo utakmicu od prve do zadnje minute, što me zaista raduje“, prokomentirao je trener Cibosa dodavši kako kako Zadar kući igra puno sigurnije i rasterećenije, tako da će biti drugačija utakmica.

Druga utakmica PH igra se u Zadru, u subotu 21. svibnja u 20 sati.

CIBONA – ZADAR 104-79 (30-21, 22-16, 29-20, 23-22)

Florence 19, Slavica 16, Ante Žižić 15, Rozić 14, Krušlin 12, Siriščević 11, Gospić 8, Joksimović 6, Hukić 3

Barać 17, Marinković 12, Bašić 11, Kraljević 9, Delaš 9, Špaleta 8, Sango 6, Ramljak 4, Bošnjak 3