Cedevita je pobijedila Cibonu u prvoj finalnoj utakmici prvenstva Hrvatske rezultatom 87-76 (19-19, 20-24, 20-16, 28-17).

Utakmica je bila neizvjesna sve do drugog dijela posljednje dionice te se dugo igralo u egalu. Pred kraj posljednje četvrtine bilo je 59-59, a kad je Siriščević nakon Žorićevog prekršaja zabio tri slobodna bacanja, Cibona je povela 64-61. Ipak, domaćini su utakmicu riješili kad su napravili seriju 12-0 zabivši četiri vezane trice.

Trener Cibone Damir Mulaomerović čestitao je Cedeviti na zasluženoj pobjedi.

“Večeras se pokazalo što znači taj roster koji imaju. Mi smo u jednoj situaciji s užim rosterom i u problemima s ozljedama, no to ne umanjuje pobjedu Cedevite. Svojim igračima nemam što zamjeriti. Dali smo dobrih 30 minuta, a ključni trenutak je bio kada je na tri razlike Florence zaspao na jednom preuzimanju. Pilepić je tu zabio jednu tricu, a onda su se na to oni nadovezali s još tri trice i tu su se odlijepili. Na kraju mi nismo imali snage da to zaustavimo. Pokušat ćemo se oporaviti koliko ćemo moći. Imamo dosta problema s ozljedama, ali probat ćemo skupiti ono igrača što imamo zdravih i pokušat ćemo pobijediti Cedevitu na našem terenu”, rekao je trener Vukova.

Druga finalna utakmica igra se u utorak u 20.50 sati u Draženovom domu.

CEDEVITA – CIBONA 87-76 (19-19, 20-24, 20-16, 28-17)

Babić 20, Žorić 12, Pilepić 11, Bilan 11, Pullen 8, Walker 8, Arapović 7, Gordić 5, White 3, Žganec 2

Krušlin 13, Ante Žižić 13, Hukić 12, Joksimović 12, Florence 9, Šiško 4, Rozić 4, Andrija Žižić 4, Siriščević 3, Slavica 2