U 13. kolu ABA lige Cibona je ugostila Budućnost VOLI iz Podgorice te izgubila na domaćem terenu 69-91 (22-19, 20-29, 7-26, 20-17).

Vukovi su borbeno ušli u igru te igrali agresivnu obranu od samog starta. S Rozićeva 2 poena te Krušlinovom tricom, Cibona je pet minuta do kraja prve četvrtine stigla u vodstvo 14-7.

Na kraju prve četvrtine, domaćini su vodili 22-19, dok su već početkom druge gosti iz Podgorice vratili vodu na svoj mlin te izjednačili na 25-25.

Druga četvrtina bila je dosta furiozna i neizvjesna zbog izjednačenog rezultata sve do poluvremena kad su momčadi na pauzu otišle s rezultatom 42-48.

Ipak, već u trećoj četvrtini Vukovi su se posustali te je Budućnost pred kraj dionice imala 46-64.

Vukovi su od poluvremena do kraja treće četvrtine zabili samo 7 poena, što je bio velik udarac na rezultat, te je Budućnost kraj treće četvrtine zaključila s velikih 49-74.

Zadnja četvrtina bila je kobna te je Budućnost utakmicu zapečatila sa 69-91.

Mislim da su iskoristili svoje prednosti, prije svega s obzirom da smo tanki na nekim pozicijama. Nije lagano Žiži i Zubcu braniti pick n roll. Ljudi su danas jednostavno pogodili i iskažnjavali su nas. Nismo uspjeli napraviti neku ozbiljniji rezultat, a drugo poluvrijeme – nemamo više energije ni rotaciju“, rekao je trener Slaven Rimac.

Dodao je da bez kvalitetnog treninga ne može ići na bolje.

“Ne tražim alibi, ja sve stvari gledam kao izazov i znam da je trener najodgovorniji, ali ova situacija je splet okolnosti – igranje FIBA Cupa, puno ozljeda, šest ili sedam gostovanja… To je za ovu ekipu puno pehova da bi se izgledalo bolje”, kazao je Rimac.

CIBONA – BUDUĆNOST 69-91 (22-19, 20-29, 7-26, 20-17)

Krušlin 14, Rozić 13, Joksimović 11, Florence 10, Jagodić-Kuridža 9, Zubac 4, Mavra 4, Slavica 2

Dragičević 23, Lamb 17, Subotić 16, Suad Šehović 11, Sead Šehović 7, Marić 7, Jaramaz 5, Cook 5