Cibona je u 11. kolu ABA Lige u Novom mestu izgubila od Krke 90:86.

Tijekom utakmice vidjela su se dva različita koncepta igre – Krka je stalno spuštala pod koš, a Cibona se u potpunosti posvetila vanjskom šutu.

Slovenska momčad vodila je praktički tijekom  cijele utakmice, a nakon pauze na poluvremenu, Vukovi su se rezultatski približili Krki.

Florence je šestom tricom priližio Cibonu na dva razlike (62-60) tri minute do kraja treće četvrtine te time potvrdio svoju senzacionalnu igru.

Krka je krajem treće četvrtine opet okrenula na 6 razlike (66:60). Utakmica je bila dosta energična i puna bliskih susreta (npr. Sinovec koji je zaradio tehničku zbog prigovora).

Bez Florencea je malo pala kreacija igre, te je Krka zadržala 8 razlike na kraju treće četvrtine, dok je Hukić početkom četvrte četvrtine dobro razigrao ekiu, a Rozić je s dvije trice zagrebačku momčad opet približio Krki na 70-67.

Andrija Žižić je ostao potpuno sam na putu te zabio tricu za 70-69, nakon čega je Sinovec zabio šut za dva, no Žižić je vratio još jednom tricom (73-71). Hukić je donio pravi vjetar u ovoj utakmici te tricom za 75-74 dao šansu Ciboni za preokret utakmice. Andrija Žižić je nakon Ivanovog prekršaja doveo Vukove u izjednačenje (75-75).

Ipak, krajem četvrte četvrtine Krka nije dala Cibosima da odu u vodstvo te na krilima Lalića odnijela pobjedu.

U 12. kolu ABA Lige Cibona putuje u Beograd, gdje u ponedjeljak 30.11. igra protiv Crvene Zvezde u 21h.

KRKA – CIBONA 90:86 (28:13, 21:28, 20:20, 21:25)