Cibona je u drugom kolu Eurokupa poražena od Antwerp Giantsa 78-92 (25-18, 18-21, 16-28, 19-25).

Iako su Vukovi u prvom poluvremenu držali prednost, momčad iz Belgije je pauzu na poluvremenu iskoristila za izradu bolje strategije.

Cibosi su nakon prošlotjednog trijumfa u Lisabonu protiv Benfice tražili prvu domaću pobjedu u europskom klupskom natjecanju nakon pet i pol godina. Iako su nakon devet minuta igre vodili 23-8, brojnim promašajima su gostima dali priliku da se vrate i izjednače rezultat.

Antwerp Giantsi su ‘eksplodirali’ u trećoj četvrtini te u 28. minuti došli do prednosti od 15 koševa (52-67).

James Florence tvrdi kako je svjestan da su im praktički predali utakmicu te da im je palo samopouzdanje, a ozljede nekih igrača su učinile svoje.

Trener Vukova, Slaven Rimac, slaže se s Florenceom, te naglasio kako je belgijska momčad dala sve od sebe upravo zbog promjene trenera, a igrači su se skupili i dali sve od sebe.

“Mi smo otvorili utakmicu onako da ih napadnemo gdje smo htjeli i najveći problem kod nas je onaj kompozicijski, što igrači nisu na svojim pozicijama, pogotovo kad uđemo u te rotacije. Izgubili smo ritam, a drugo poluvrijeme su otvorili jako dobro. Nismo bili dovoljno agresivni, ni napad nije štimao, gledali smo kako prolaze pored nas”, rekao je Rimac naglasivši kako je ovo bila jedna loša utakmica.

“Nismo ih znali kvalitetno kazniti. Predugo smo držali loptu kod sebe i nismo bili dobri”, zaključio je Rimac.

Treće kolo FIBA Europe Cupa Cibona igra već iduću srijedu, 11. studenog, u 19 sati protiv Soprona.

CIBONA – ANTWERP GIANTS 78-92 (25-18, 18-21, 16-28, 19-25)

Jagodić-Kuridža 23, Florence 22, Žižić A.T. 16, Rozić 8, Siriščević 6, Joksimović 3

Vaughn 24, Basabe 20, Smith 14, Marchant 7, McKinney 7, Schoepen 6, Scott 6, Waldow 6, Mwema 2