U 14. kolu ABA Lige Cibona je ostvarila petu uzastopnu pobjedu. Vukovi su u Ljubljani bili bolji od Union Olimpije 77:74.

Lalić i Siriščević postigli su po 16 poena, Žižić 12, Markota 11, a Mavra i Ilievski po 8. Rozić je ubacio 6 koševa uz 10 skokova. Kod domaćina je Dino Murić postigao 18 poena uz 11 skokova.

Prvo smo poluvrijeme odigrali vrlo loše. Znali smo da će utakmica biti zahtjevna te da će protivnik biti pod pritiskom i to smo u drugom dijelu iskoristili. Vjerojatno su pomislili da je utakmica gotova jer smo u prvom poluvremenu izgledali mekano. U drugom smo dijelu zakrvili i uspjeli doći u poziciju da pobijedimo. Imali smo više sreće i hrabrosti. Čestitam momcima jer nitko nas nakon 14 kola nije vidio na ovoj poziciji. Bez obzira na probleme vidim da su dečki zadovoljni i motivirani te da napreduju. To mi je kao treneru najveće zadovoljstvo. Nadam se dobrom radu i dobrim utakmicama i u nastavku sezone, rekao je Slaven Rimac nakon utakmice.

U sljedećem kolu Cibona u subotu gostuje kod Cevene zvezde Telekom u Beogradu, a onda je pred njima, prije kraja godine, još susret drugog dijela Kupa “Krešimir Ćosić” s  Alkarom u Sinju u utorak 30. prosinca.

Union Olimpija – Cibona 74:77 (28:19, 22:16, 13:23, 11:19)

Union Olimpija: Marinelli 10, Hrovat 6, Brodnik 2, Vučetić, Murić 18, Nikolov 10, Mahković 3, Omić 9, Prepelič 8, Marinovic 5, Kanacević 3.

Cibona: Markota 11, Kus, Krušlin, Rozić 6, Jagodić-Kuridža, Slavica, Lalić 16, Mavra 8, Siriščević 16, Žižić 12, Gabrić, Ilievski 8.