U 24. kolu ABA Lige Cibona je ostvarila važnu pobjedu nad Igokeom 67:55 i tako napravila značajan korak prema Final Fouru. Nakon dobrog otvaranje i vodstva od 6 poena nakon deset minuta, u drugoj je četvrtini uslijedio pad Cibone pa se prednost koja je išla i do +11 istopila. Igokea je nakon odlične serije 14:0 poluvrijeme završila vodstvom 34:31. Cibona je u nastavku bila bolja, deset minuta prije kraja imala je prednost od 8 koševa i na kraju je zasluženo ostvarila ovu značajnu pobjedu nad Igokeom.

Trener Slaven Rimac nakon utakmice je rekao: “Mislim da smo utakmicu kontrolirali od početka uz izuzetak onih pet minuta na kraju prvog poluvremena. Bez razloga nas je zona dovela u probleme. Igokea se razigrala no kad smo našli rješenje i vratili samopouzdanje opet je krenulo. Bili smo raspoloženiji i ekipa je pronašla put do pobjede. Ova pobjeda nam je motiv da budemo još bolji u sljedećim utakmicama.”

Kod Cibone je Blassingame postigao 17 poena, Planinić 16, Šarić 12, a Jagodić-Kridža i Siriščević po 10 poena. Za domaćine je iskusni Branko Jorović postigao 25 koševa.

U sljedećem kolu Cibona je u gostima kod Širokog.

Igokea – Cibona 55:67 (18:24, 16:7, 13:24, 8:12)

Igokea: Dozet 4, Jorović 25, Knežević 2, Gajović, Radukić, Nikolić 4, Gordić 6, Gipson 7, Klještan, Bakić 3, Štemberger 1, Bunić 3.

Cibona: Kus, Planinić 16, Blassingame 17, Demo, Šarić 12, Rozić 2, Jagodić-Kuridža 10, Junaković, Mavra, Arapović, Siriščević 10.