Cibona je doživjela drugi poraz u drugom kolu A skupine Eurokupa. Na gostovanju kod češkog CEZ Nymburka bilo je 84:76 za domaćine koji su do pobjede došli u posljednjoj četvrtini. Vrlo dobro otvaranje susreta od strane Cibone koja je preko Andrije Žižića i DJ Strawberrya  povela 18:11 u 7.minuti nije se protegnulo do kraja prve četvrtine jer je Nymburk preko Scotta Reynoldsa i Rasida Mahalbasica stigao do izjednačenja (20:20).

Druga četvrtina donijela je prednost Nymburku koji je nakon prednosti Cibone 27:25 (trica Blassingamea) u 15.minuti puno bolje odigrao završnicu i serijom 11:2 stigao do prednosti 36:29, a Dario Šarić drži pristojni zaostatak na odmoru (41:35).

Ono što je bilo loše kod Cibone u posljedna dva susreta je bila treće četvrtina, ali na sreću u Nymburku su Vukovi odigrali vrlo dobrih deset minuta nakon kojih su imali minimalnu prednost 59:58. Žižić i Šarić su kreirali seriju 10:2 za prednost 45:43, a najvećih + 5 (50:45) Cibona je imala u 25. minuti kada je pogodio Strawberry.

Nažalost u posljednjih deset minuta domaćini opet dolaze do prednosti, a 20 izgubljenih lopti i vrlo slab šut (trice 3/14) bili su glavni razlog poraza što je kazao i trener Neven Spahija ”Čestitam Nymburku na zasluženoj pobjedi. Igrali su puno bolje nego prošli susret, a naše izgubljene lopte i vrlo slab šut razlog su poraza”.

Cibona je nakon zaostatka 69:66 došla na minus 1 (71:70) ali boja završnica domaćina donijela im je prvu pobjedu u Eurokupu. U drugom susretu Oostende ja na gostovanju svladao njemački Artland koji je slijedeći domaći suparnik Vukova.

Domaćine su predvodili Mahalbasić s 25 i Radoslav Rancik s 20 koševa, dok je kod Cibone Strawberry ubacio 18 (8 sk), Blassingame (11 as) i Žižić po 16, a Šarić 13 uz 7 skokova.

Cibonu u subotu (17h) čeka domaći susret s Cedevitom u okviru 5. kola ABA lige.

CEZ NYMBURK – CIBONA   84:76  (20:20, 21:15, 17:24, 26:17)

CEZ Nymburk: Massamba 2, Reynolds 13, Hruban 9, Palyza, Welsch, Houska 4, Simmons 5, Mahalbašić 25, R.Rancik 20, Kriz, M.Rancik, Pomikalek.
Cibona: Kus, Planinić 3, Blassingame 16, Šarić 13, Rozić 2, Jagodić – Kuridža 2, Junaković, Janning 6, Strawberry 18, Žižić 16, Arapović, Gabrić.