Cibona je drugu godinu zaredom osvojila klupski košarkaški Kup Dražena Petrovića. U reprizi finala od prošle godina Cibosi su slavili protiv Cedevite ukupnim rezultatom 2:1. Opet su prevagu donijeli kadeti i juniori koji su ubilježili pobjede, dok su seniori doživjeli poraz.

Počelo je kadetskom pobjedom 66:61. Cedevita je na startu povela 12:4, ali razigrana momčad Josefa Dulibića već je na odmoru imala 15 koševa prednosti (45:30). Na šest minuta do kraja Cedevita je došla na zaostatak 58:56, ali pobjedu u završnici ipak odnose Vukovi koje su predvodili Lovro Buljević (14), Antonio Jularić (14) i Mate Mandić (13). Cibona je nastupila bez Nika Slavice, a vrijedi istaći lijepi trofej Antonia Jularića kao MVP mlađih kadeta prošle sezone u izboru portala crosarka.com

CIBONA – CEDEVITA  66:61

Cibona: Jelinić 4, Mandić 13, Jularić 14, Vujić 2, Maloča 3, Begić 2, Šunjić 7, Martinac, Prša 9, Zubac, Buljević 14, Nikić.
Cedevita: Jacović, Kuzamnović 11, Lončar, Blažević 5, Montana 2, Alić 2, Mihalić 7, Balja, Barišić 20, Valenčak 3, Medved 11.

Antonio Jularić predvodio kadete protiv Cedevite

Juniori Cibone su pitanje pobjednika susreta i ukupnog pobjednika Kupa rješili već nakon prve četvrtine (36:10), a u 17.minuti je bilo već 29 razlike (57:18). Do kraja susreta tek odrađivanje posla uz maksimalnih 34 razlike (77:43) u 30.minuti. Ivica Zubac je predvodio Cibonu s 25 koševa i 17 skokova, a Marko Arapović je dodao 21 uz 10 skokova.

CIBONA – CEDEVITA  97:69

Cibona: Skokna 9, Lučić 2, Obrvan 4, Kumanović 5, Kvesić 4, Zadravec 7, Mustapić 2, Tomić 13, Ćuže, Zubac 25, Maričević 5, Arapović 21.
Cedevita:Mikćšić 3, Jacović, Osolnik 10, Šabić 5, Zebić 11, Kokolić, Rezo 4, Barišić 2, Lončar 23, Solomun 11, Medved, Balja.

Juniori Cibone nadigrali Cedevitu

U seniorskom susretu pred 4000 gledatelja Cibona je bolje krenula u susret i povela 12:4. Cedevita se vraća u susret i već do kraja prve četvrtine zaostaje 23:20. U drugoj četvrtini bolja igra Cedevite koja preko Nurkića, Bilana i Zubčića dolazi do prednosti na odmoru  40:35.

Treća četvrtina je rješila pitanje pobjednika jer je u njoj puno bolje igrala Cedevita koja je napravila veliku seriju i nakon trideset minuta imala 17 razlike (65:48). Dvije trice Luke Babića i jedna Ante Delaša otklonile su sve dvojbe oko pobjednika seniorskog susreta. Cibona je pogodila samo 3 od 15 trica i imala 20 izgubljenih lopti. Praktički nije bilo raspoloženog igrača,a tek je Jerel Blassingame s 10 koševa bio dvoznamenkast. Poraz koji nije bio previše bolan s obzirom na ukupnu pobjedu, a puno bolja opomena za predstojeći start sezone u ABA ligi.

CIBONA – CEDEVITA   61:82  (23:20, 12:20, 15:27, 11:15)

Cibona: Kus 6, Planinić, Blassingame 10, Šarić 8, Rozić 9, Jagodić – Kuridža 8, Junaković 2, Janning 9, Strawberry 2, Žižić 7, Arapović, Gabrić.
Cedevita: Zubčić 16, Ramljak 11, Mustapić 2, Babić 8, Delaš 8, Smith 8, Suton 8, Bilan 6, Jelenek, Nurkić 13, Baltić, Baždarić 2.

Recimo na kraju da je za dužnosnika godine proglašan bivši direktor Cibone Zdenko Antunović, a da je pokale uručila Biserka Petrović, Draženova majka.