Pobjedom u Zadru 92:76 Cibona je u finalu doigravanja stigla do druge pobjede i na korak od obrane naslova prvaka Hrvatske. Pred 9000 gledatelja u dvorani Krešimira Ćosića domaćini su odigrali vrlo dobro prvo poluvrijeme, te sredinom druge četvrtine imali 14 koševa viška (35:21). Do poluvremena su Cibosi uspijeli ubaciti dvije trice, pa je Zadar na odmor otišao s prednošću 48:45.

Nakon dugo vremena Andrija Žižić u 23.minuti doveo Cibonu do prednosti 51:50, a posljednje što su domaćini uspijeli napraviti je bilo izjednačenje nakon slobodnih bacanja Ante Delaša za 59:59 u 27.minuti. Cibona je napravila seriju 10:0 nakon koševa Sandra Nicevića, te trica DJ Strawberrya i Jerela Blassingamea.

Zadar se od tog šoka nije uspio oporaviti, a tek je u dva navrata uspio doći na minus pet, a posljednji puta to je bilo nakon koša Gorana Vrbanca za 79:74 u 35.minuti. Završnicu u kojoj su domaćini jurili preokret smireni Vukovi na krilima Blassingamea i Daria Šarića su kaznili za uvjerljivu pobjedu identičnu prvom susretu u Zagrebu.

Nako susreta trener Cibone Danijel Lutz nije krio zadovoljstvo pobjedom…

‘’Moram početi od kraja, u sjajnoj atmosferi u Zadru pobijedili smo, a košarka je dobila još jednu punu dvoranu u ovom finalu. Početak nismo dobro otvorili i u prvoj četvrtini smo primili četiri trice i imali pet izgubljenih lopti. Drugu četvrtinu je druga petorka svela izgubljene lopte na minimum. Treći dio smo igrali fantastično i srce koje su moji igrači pokazali je dovelo do pozitivnog rezultata. Zadar smo dobili u skoku sto nam je bio problem u prvoj utakmici. Igračima sam rekao u svlačionici da smo sad osigurali petu utakmicu. Moram čestitati i našim navijačima koji su došli u Višnjik nas podržati i vjerujem da će nas u utorak opet nositi prema pobjedi’’..

Cibonu su do pobjede predvodili Blassingame (21), Šarić je ubacio 19 uz 10 skokova, Strawberry 16, a Žižić je uz 13 koševa dodao i 13 skokova što je donijelo prevagu Cibosima u skoku. Kod Zadra Delaš je ubacio 16, a Romeo Travis 15 koševa.

Cibona će u utorak od 20.00 sati dočekati Zadar u trećem susretu u kojem pobjedom potvrđuje naslov prvaka Hrvatske.

ZADAR – CIBONA 76:92 (30:19, 18:26, 17:30, 11:17)

Zadar: Ivanov 11, Travis 15, Thorne 10, Kaštropil 2, Delaš 16, Ramljak 9, Brkić, Krasić, Nurkić 6, Morović, Vrbanc 7, Prostran.
Cibona: Kus 3, Blassingame 21, Šarić 19, Marčinković, Rozić 9, Jagodić – Kuridža 1, Strawberry 16, Nicević 8, Žižić 13, Kovačević 2.