Cibona je pobjedom protiv Jolly -a JBŠ 99:74 povela u polufinalu doigravanja za naslov prvaka Hrvatske. Momčad Danijela Lutza nakon slabijeg otvaranja susreta (6:13) serijom 17:2 došla je do prednosti 23:15. Razigranom Andriji Žižiću priključili u se Dario Šarić (dvije trice) i Jerel Blassingame.
Velikim brojem kontranapada Vukovi su nadigrali šibenčane koji su u 17.minuti bili na minus 17 (44:27). Cibona je dobila prvo poluvrijeme 54:41.
Jolly JBŠ se tricama Luke Kature i Tomislava Gabrića početkom nastavka vraća u susret (57:52), a posljednje približavanje Vukovima bilježimo u 27.minuti kada je Katura ubacio novu tricu za minus 3 (66:63).

Ipak Cibona u nepunu minutu uzvraća tricama Davora Kusa i Marina Rozića, a nakon zakucavanja Šarića bza 76:65 bilo je izvjesno da će prva pobjeda otići na stranu Cibosa. Do kraja susreta Cibona je povećavala prednost i na kraju slavila uvjerljivu pobjedu.
Žižić je ubacio 21 koš (šut 7/10), Šarić 19 uz 11 skokova, Kus je dodao 18, a Blassingame 14 koševa. Kod šibenčana koji su ubacili devet trica Katura je ubacio 19, a Ronald Ross 14 koševa.

Nakon susreta trener Jollya, Ivan Velić je kazao “Mi nismo odigrali kako smo se dogovorili osobito 1/4 i zato je Cibona zasluženo pobijedila. Mi smo prijetili i vraćali se. Nismo htjeli igrati zonsku obranu. Poslije smo pokušali, ali je nas Cibona stigla.“, dok je trener Cibosa mogao biti zadovoljan otvaranjem doigravanja svoje momčadi: “Evo i otvaranje playoffa, momčad je determinirana i izuzetno koncentrirana. Uspjeli smo uspostaviti solidnu obranu u drugom dijelu i uspostavili tranziciju. Pred kraj poluvremena smo bili u dobrom ritmu, ali ušli u neku nervozu. Uspjeli smo eliminirati prijetnju Jollya i na kraju zaslužemo dobiti utakmicu” završio je Lutz

Druga utakmica igra se u utorak u Šibeniku.

CIBONA – JOLLY JBŠ 99:74 (29:21, 25:20, 24:24, 21:9)