Cibona je slavila protiv Cedevite 85:84 i tako potvrdila prvo mjesto u ligi za prvaka uoči doigravanja. Važnost susreta kao da je sputao i jedne i druge pa smo vidjeli vrlo skromno prvo poluvrijeme s slabim šutom Cibone za tricu (1/11).

Andrija Žižić i Jerel Blassingame su kreirali prednost domaćina 18:14 u prvoj četvrtini koja je završila prednošću Vukova 20:18. Cedevitu je držao raspoloženi Predrag Šuput, a prvu veću seriju Cibone za prednost 35:26 u 18.minuti kreirali su Strawberry, Rozić i Nicević. Ipak gosti brzo uzvraćaju pa tricama Braceya Wrighta i Šuputa dolaze do izjednačenja 37:37. Cibona je na poluvrijeme otišla s mini prednošću 41:39.

Nastavak bolje otvara Cedevita koja u 24.minuti ima prednost 50:45, a nakon trice Tomasa i 63:56 u 30.minuti. Cibonu u susret, vraća raspoloženi Blassingame za minus četiri na isteku treće četvrtine.

Nakon trica DJ Strawberrya i koša Sandra Nicevića Vukovi su poveli 68:66, a u posljednjih pet minuta ušli s plus pet (75:70) nakon što je Dario Šarić zabio uz dodatno bacanje. Cedevita se vraća slobodnim bacanjima Šuputa (79:78), a Blassingame zabija važnu tricu za 83:78 na 1,30 do kraja. Cedevita se opet preko Mire Bilana vraća u susret (85:84), ali zadnji napad za koji su imali deset sekundi nisu iskoristili za veliko slavlje Cibosa i njihovih navijača.

DJ Strawbery je zabio 18 (šut 7/13), Blassingame 15, Žižić 14 uz 11 skokova, a Šarić 13 u 7 skokova. Kod Cedevite Šuput je ubacio 22, a Wright 20.

Imali smo 15 skokova više od Cedevite što je pokazatelj naše želje. To je bio prvi cilj u pripremi ovog susreta. Osigurali smo poziciju broj jedan što nas veseli i pohvala mojom igračima na današnjem susretu. Puno smo utakmica igrali ove godine s Cedevitom i pokazali smo da možemo naći pukotine u njihovoj obrani. Nakon lošeg šuta u prvom dijelu, u nastavku je bilo puno bolje. U polufinalu Jolly nam je dužnik i moramo pokazati da smo kvalitetniji” kazao je trener Cibone Danijel Lutz, dok je Jakša Vulić strateg Cedevite ključ poraza vidio u kontroli skoka Cibone i brzoj tranziciji:”Mislim da je ofenzivni skok i tranzicija bila prednost Cibone u ovoj utakmici. Susret je završio na jednu loptu i mislim da je pobjeda otišla na našu stranu, da nebi bilo nezasluženo

Cibona će u subotu u prvoj utakmici polufinala doigravanja ugostiti šibenski Jolly JBŠ, dok će u drugom susretu Zadar biti domaćin Cedeviti.

CIBONA – CEDEVITA 85:84 (20:18, 21:21, 18:24, 26:21)
Cibona: Kus 6, Blassingame 15, Šarić 13, Marčinković, Mazalin, Rozić 9, Jagodić – Kuridža 4, Strawberry 18, Nicević 6, Žižić 14, Arapović, Kovačević.
Cedevita: Wright 2o, Šuput 22, Babić 6, Kitchen 4, Andrić, Buva, Suton, Bilan 8, Ilievski 6, Tomas 13, Mašić, Baždarić 5.