U utakmici 24. kola ABA Lige Vukovi su na svom parketu bili bolji od ljubljanske Olimpije 74:62. Od početka je Cibona krenula dobro, povela 8:0 i nastavila dominirati tijekom cijelog susreta. Na kraju su Cibosi odnijeli zasluženu pobjedu.

Trener Cibone Danijel Lutz nakon utakmice je rekao: „Nije tajna da u posljednje vrijeme kod kuće nismo briljirali no danas ni u jednoj četvrtini nismo primili puno poena. Nakon dobre prve četvrtine, osjetio se pad u našoj igri na početku druge četvrtine. Ipak, na kraju zadovoljava da smo uspjeli koncentrirano reagirati na zonsku obranu.

Za Vukove je Žižić postigao 22 poena uz 9 skokova. Blassingame je ubilježio 17, Strawberry 12, a Šarić 10 poena i 14 skokova. Goste je predvodio Salin sa 17 poena.

Cibona sljedeći tjedan gostuje kod Cedevite u Domu sportova.

Cibona – Union Olimpija 74:62 (23:17, 21:16, 12:15, 18:14)

Cibona: Kus 2, Blassingame 17, Šarić 10, Marčinković 3, Mazalin 0, Rozić 6, Jagodić-Kuridža 0, Strawberry 12, Nicević 0, Žižić 22, Kovačević 2.

Union Olimpija: Rupnik 0, Prepelič 8, Blažič 4, Rannikko 3, Salin 17, Murić 4, Bubnič 7, Perković 13, Močnik 0, Sulejmanović 0, Omić 6.