Cibona je u utakmici 21. kola ABA Lige nakon 50 minuta igre izgubila od Radničkog 105:101.

Vukovi su odlično otvorili utakmicu i nakon prvih deset minuta imali prednost od 7 poena (21:28). Drugu četvrtinu Cibosi su nastavili u pozitivnom ritmu, imali su i vodstvo od 10 poena, no domaćini su sustigli Vukove i na poluvrijeme se otišlo s minimalnom prednošću Cibone 47:46. Treća dionica opet je pripala Ciboni (17:23) no već na početku posljednje četvrtine uslijedila je serija Radničkog 5:0. Neizvjesna završnica donijela je produžetak jer je nakon 40 minuta igre bilo 82:82. Niti dodatnih pet minuta nije iznjedrilo pobjednika. Bilo je 95:95 i uslijedilo je drugi produžetak. Na kraju je pobjeda pripala domaćinima 105:101.

Trener Cibone Danijel Lutz nakon utakmice je rekao: „Čestitke Radničkom! Kada govorimo o utakmici, bila je atraktivna za publiku i ponudila je puno toga. O igri moje momčadi moram reći da smo bili u nestvarnoj fazi ne zagrađivanja u skoku gdje je Radnički došao do ogromnog broja skokova u napadu te na taj način do novih prilika za koš. Također smo promašili veliki broj slobodnih bacanja i u produžetku se doveli u probleme. Kada se uđe u produžetak onda obije ekipe mogu pobijediti. Ovaj put je pobjeda otišla na stranu domaćina.“

Cibonu je predvodio Andrija Žižić s 25 poena i 9 skokova. Jerel Blassingame postigao je 20 poean uz 6 asistencija. Kus je upisao 16 koševa, 9 skokova i 7 asista, a Šarić 13 poena uz 10 skokova. Kod domaćina je najbolji s 32 poena bio Aleksandar Ćapin. Marković je postigao 15, Amaning 14, a Birčević 11 poena.

U subotu će Vukovi pobjedu tražiti na svom parketu protiv Splita.

Radnički – Cibona 105:101 (21:28, 25:19, 17:23, 19:12, 13:13, 10:6)

Cibona: Kus 16, Blassingame 20, Šarić 13, Marčinković 6, Rozić 6, Jagodić-Kuridža 0, Strawberry 11, Nicević 4, Žižić 25, Kovačević 0.

Radnički: Miljenović 0, Sinovec 6, Ćapin 32, Jović 0, Marković 15, Amaning 14, Birčević 11, Borisov 2, Krstović 5, Mijatović 8, White 9, Visser 3.