Susret 18. kola ABA Lige između Zadra i Cibone završio je pobjedom domaćina 78:76.

Prva četvrtina bila je na strani Zadrana koji su nakon deset minuta imali tri poena prednosti (21:18). Drugih deset minuta opet je prošlo u dominaciji domaćina no Cibosi su na poluvremenu bili na samo -4 (41: 37). U nastavku je Cibona došla do izjednačenja 41:41, a onda tricom Davora Kusa i do vodstvo 44:41. Razigrao se i Strawberry i Cibona je nakon pet minuta drugog poluvremena imala +5 (43:48). Zahvaljujući Goranu Vrbancu Zadrani su se vratili i deset minuta prije kraja bilo je izjednačeno 57:57. Neizvjesna posljednja četvrtina na kraju je pripala Zadranima.

Trener Danijel Lutz nakon utakmice je izjavio: „Čestitke Zadru na pobjedi. Bila je dobra atmosfera i zbog naših navijača. Kada utakmica uđe u neizvjesnost mi nikako da dobijemo tu jednu loptu koja u tom trenutku dobiva utakmicu. Prva četvrtina je bila loša u branjenju picka. Kasnije smo to popravili i vratili se u utakmicu. Nismo iskoristili priliku na +5 i kasnije došli u taj nesretni egal. U zadnjem napadu smo izabrali šut umjesto da idemo na prodor i isprovociramo faul.“

Kod Cibone je najviše poena, njih 16, postigao Davor Kus. Iskusni Kus u 33 i pol minute na parketu ubilježio je i 4 skoka te 5 asistencija. Strawberry je postigao 14, a Žižić 12 poena, a obojica su upisala i po 3 skoka. Kod Zadrana su Delaš i Vrbanc postigli po 12, a Prostran 10 koševa.

Drugi vikend, u nedjelju 27. siječnja, Cibose čeka još jedno gostovanje. Vukovi će putovati u goste Širokom.

Zadar – Cibona 78:76 (21:18, 20:19, 16:20, 21:19)

Cibona: Kus 16, Šarić 6, Marčinković 7, Mazalin 0, Rozić 8, Jagodić-Kuridža 0, Strawberry 14, Žižić 12, Arapović 0, Hamilton 6, Kovačević 7.

Zadar: Allen 0, Ivanov 9, Travis 5, Kaštropil 8, Delaš 12, Ramljak 7, Brkić 0, Krasić 7, Batur 2, Morović 6, Vrbanc 12, Prostran 10.