Cibona je u utakmici 16. kola ABA Lige u Beogradu izgubila od Partizana 74:68 (40:36).

Prva četvrtina bila je na strani domaćina i završila je rezultatom 17:14. Na početku druge četvrtine, pri rezultatu 19:16, utakmica je prekinuta zbog sukoba Partizanovih navijačkih skupina no nakon pražnjenja dijela tribina uslijedio je nastavak. Na poluvremenu je bilo 40:36. Treća četvrtina pripala je Ciboni koja je preuzela vodstvo te imala i šest poena prednosti no deset minuta prije kraja bilo je izjednačeno (51:51). Iako je do kraja Cibona ostala u prilici, na kraju su slavili domaćini 74:68.

Trener Cibone Danijel Lutz nakon utakmice je rekao: „Priprema za utakmicu je sadržavala tri stvari: kontrolu skoka, kontranapad i izgubljene lopte. Kontru smo sveli na minimum, ali ovoliko izgubljenih lopti je bilo previše za dobiti utakmicu. Na +6 za nas smo prestali respektirati sve što smo radili ova dva tjedna i na kraju izgubili utakmicu.

Cibose su predvodili Strawberry s 19, Zubčić s 14, Žižić s 13 i Šarić s 12 poena. Kod domaćina je najbolji s 15 poena bio Milosavljević. Lučić je postigao 13, Gordon 11, a Bertans 10 poena.

Partizan mt:s – Cibona 74:68 (17:14, 23:22, 11:15, 23:17)

Cibona: Kus 1, Zubčić 14, Šarić 12, Marčinković 0, Parker 2, Rozić 3, Jagodić-Kuridža 0, Strawberry 19, Žižić 13, Hamilton 2, Kovačević 2.

Partizan mt:s: Lauvergne 0, Milutinov 0, Westermann 9, Gordić 3, Lučić 13, Milosavljević 15, Bogdanović 3, Gagić 8, Musli 2, Čakarević 0, Gordon 11, Bertans 10.