Utakmica 14. kola ABA Lige u kojoj su Vukovi gostovali u Skopju završila je porazom Cibosa. Makedonska momčad odnijela je pobjedu rezultatom 82:76.

Prva dionica, u kojoj je bilo dosta pogrešaka s obje strane, okončana je prednošću MZT-a 17:13. Drugih deset minuta domaćini su dominirali i do poluvremena ostvarili uvjerljivih +15 (48:33). Treća četvrtina donijela je poboljšanje u igri Vukova pa se deset minuta prije kraja prednost domaćina istopila na 63:57. U neizvjesnoj posljednjoj dionici Cibona je prijetila no na kraju je pobjeda pripala MZT-u.

Trener Cibone Danijel Lutz nakon utakmice je rekao: „Kada imaš veliku razliku u energiji i trudu u dva poluvremena onda je teško dobiti utakmicu. Jednoj iskusnoj ekipi kao što je MZT to svakako odgovara. U prošlom kolu Igokea i sad MZT dvije su najiskusnije ekipe i odgovara im kad ih se pusti da igraju u svom ritmu. Cijelo smo se vrijeme dogovarali da to spriječimo. Na kraju smo im to dozvolili u prvom poluvremenu te, iako smo stizali u drugom dijelu, nismo uspjeli do kraja okrenuti rezultat u našu korist.

Cibose je predvodio Strawberry s 14 poena i 7 skokova. Žižić je postigao 12 poena uz 6 skokova, a Kus 11 poena te po 4 skoka i asista.

Za MZT je 21 koš postigao Cade Davis. Todor Gečevski ubacio je 12 poena, a Damjan Stojanovski 11 poena. Sva trojica upisala su po 4 skoka, a Stojanovski i Davis i po 2 asistencije.

Vukovi će u sljedećom kolu na svom parketu dočekati mađarski Szolnoki Olaj. Utakmica će se odigrati u nedjelju 23. prosinca u 17 sati.

MZT Skopje Aerodrom – Cibona 82:76 (17:13, 31:20, 15:24, 19:19)

Cibona: Kus 11, Zubčić 2, Mašić 6, Šarić 5, Marčinković 5, Parker 6, Rozić 5, Jagodić-Kuridža 0, Strawberry 14, Žižić 12, Hamilton 10, Kovačević 0.

MZT Skopje Aerodrom: Stojanovski O. 0, Grnčarov 0, Stojanovski D. 11, Gečevski 12, Nikolovski 4, Čekovski 4, Nikolić 10, Otašević 10, Markovski 2, Bakić 8, Davis 21.