U današnjoj utakmici 11. kola ABA Lige Cibosi nažalost nisu došli do željenog prekida loše serije. Iako se dobar dio utakmice Ciboni smiješila peta ovosezonska pobjeda u ovom natjecanju, na kraju je slavila Union Olimpija 87: 82.

Cibosi su dobro otvorili utakmicu. Čvrsta obrana i dobar napad rezultirali su vodstvom tijekom većeg dijela prve četvrtine. Dvije minute prije kraja prve dionice Olimpija je ipak povela (20:19), no na isteku prvih deset minuta Cibona je već bila 7 poena u prednosti (20:27). Vukovi su uspješno nastavili i u drugoj četvrtini tako da je na poluvremenu prednost povećana na +12 (38:50). Dominacija Vukova uslijedila je i u nastavku no pri kraju treće četvrtine slijedi serija domaćina te se velika prednost Cibone, koja je bila +18, istopila na samo +3 (64:67). Na kraju je pobjedu odnijela Olimpija (87:82).

Trener Danijel Lutz nakon utakmice je izjavio: „Čestitam Olimpiji. Teško je govoriti kad izgubiš utakmicu na ovaj način, ali probat ću objasniti što se događalo. Nakon sedam poraza u nizu došli smo ovamo i pametno igrali 25 minuta da bi nakon toga ušli u opuštenost i jurnjavu u kojoj smo prosuli sve što smo do tada gradili.

23 poena za Cibonu postigao je Tomislav Zubčić. Strawberry je postigao 15, a Kus 13 poena. Kod domaćina je najbolji, s 26 postignutih poena, bio Klemen Prepelič.

Sljedeći tjedan Cibosi prvo idu u goste u ruski Sankt Peterburg, a onda u nedjelju 9. prosinca dočekuju gradskog rivala Cedevitu.

Union Olimpija – Cibona 87:82 (20:27, 18:23, 26:17, 23:15)

Cibona: Kus 13, Zubčić 23, Mašić 4, Marčinković 2, Ware 0, Rozić 0, Jagodić-Kuridža 2, Strawberry 15, Žižić 8, Arapović 0, Hamilton 9, Kovačević 6.

Union Olimpija: Waters 2, Rupnik 4, Prepelič 26, Blažič 9, Rannikko 3, Salin 8, Murić 7, Baynes 19, Bubnić 2, Page 6, Močnik 1, Omić 0.