Iako su Vukovi odigrali dobru utakmicu, nakon trinaest kola ABA Lige Igokea je i dalje neporažena kod kuće, a Cibona će novu šansu za pobjedu tražiti za par dana u Skopju.

Početak susreta pokazao je da su Vukovi gladni, a Igokea, bez obzira na daleko bolji ovosezonski rezultat i stanje na tablici, puna respekta prema Ciboni. Vukovi su odlično startali i čvrsti je početak donio prednost od 6 poena u petoj minuti (4:10), a onda i +9 (10:19) u sedmoj. Igokea je brzo odgovorila i u posljednje tri minute prve dionice napravila odličnu seriju kojom je prvu četvrtinu okončala s prednošću od 4 poena (27:23). U zanimljivoj drugoj četvrtini, koja je ipak uglavnom bila na strani domaće momčadi, na kraju je bilo 22:22, a u dresu Cibone debitirao je novi američki razigravač Smush Parker. Rezultat na poluvremenu bio je 49:45. Kroz treću je četvrtinu Cibona puhala domaćinima za vratom i deset minuta prije kraja bila samo pola koša u zaostatku (72:71). Na kraju je Igokea odnijela pobjedu 94:88.

Trener Danijel Lutz nakon utakmice je rekao: „Statistika nam pokazuje da smo bili na dobrom putu. Izgubili smo utakmicu na detaljima koji su presudni u ovakvim tijesnim utakmicama. Mi smo u procesu stvaranja navika i moramo nastaviti ovim putem kako bi te detalje doveli na nivo da dobivamo ovakve susrete.

Kod Cibone je Strawberry postigao 20 poena uz 7 skokova i 3 asistencije. Parker je na parketu proveo 21 minutu i upisao 14 koševa, 2 skoka, 3 asista i 2 ukradene lopte. Žižić je postigao 13 poena uz 4 skoka, a Kus 10 poena uz 5 asistencija. U redovima domaćina najbolji je bio Siniša Štemberger s 21 postignutim poenom, 5 skokova i 4 asista. Jorović je postigao 15, a Komatina 12 poena.

Vukovi u sljedećom kolu, već u utorak 18. prosinca, gostuju u Skopju kod MZT-a, a onda u subotu 22. prosinca u Draženov dom dolazi mađarski Szolnoki Olay.

Igokea – Cibona 94:88 (27:23, 22:22, 23:26, 22:17)

Cibona: Kus 10, Zubčić 8, Mašić 2, Šarić 4, Marčinković 0, Parker 14, Rozić 8, Jagodić-Kuridža 0, Strawberry 20, Žižić 13, Hamilton 6, Kovačević 3.

Igokea: Adamović 5, Dozet 7, Jorović 15, Komatina 12, Gajović 4, Radukić 0, Bocka 0, Brkić 6, Hammonds 11, Joksimović 5, Edwards 8, Štemberger 21.