S gostovanja u Splitu Cibona se vraća bez pobjede. Veći dio utakmice bilo je izjednačeno no u zadnjoj četvrtini domaćini su imali više energije te su na kraju odnijeli uvjerljivu pobjedu 72:62 (35:39).

Od početka utakmice splitskom je dvoranom odzvanjalo i Heja, heja Cibosi no Cibosi ipak nisu zaustavili Split. Vukovi su nakon prve četvrtine bili na tri poena zaostatka, no u drugih deset minuta nešto su jednostavnije dolazili do poena te nekoliko puta prelazili u lagano vodstvo. Na poluvremenu je Cibona bila na +4 (35:39). Drugo poluvrijeme Cibosi su dobro otvorili i povećali prednost na +7, no domaćini su odmah odgovorili serijom 10:0 za 46:43. Zanimljivi nastavak donio je izjednačenje (48:48), a kraj treće četvrtine šest poena prednosti za Splićane (56:50). U zadnjoj dionici domaćini su povećali prednost i na kraju odnijeli pobjedu 72:62.

Trener Veljko Mršić nakon utakmice je rekao: „Čestitam Splitu na pobjedi. Cijelo prvo poluvrijeme smo imali malu prednost, ali nismo od početka davali pravu energiju u obrani. Loše smo branili pick igru što inače radimo dobro. Tu se razigrao Sobin i šutirao 7/9. U drugom dijelu razigrala se cijela ekipa Splita i preuzeli su vodstvo. Opet smo imali problema s organizacijom igre i tu smo više koristili Kusa, ali smo ga zato izgubili na poziciji dva gdje nam inače više daje.

Andrija Žižić sa 17 poena bio je najbolji strijelac kod Cibone. Dvoznamenkasti je bio i Strawberry s 10 postignutih poena. Za domaćine je Josip Sobin postigao 17 poena uz 6 skokova i 4 asistencije. Toni Dijan ubilježio je 13 poena, 8 skokova i 3 asistencije.

Sljedeći će tjedan Cibona igrati dvije utakmica kod kuće. U utorak u trećem kolu Eurokupa u goste dolazi Cholet, a u subotu slijedi deseto kolo ABA Lige protiv Crvene zvezde.

Split – Cibona 72:62 (20:17, 15:22, 21:11, 16:12)

Cibona: Kus 9, Zubčić 0, Mašić 3, Carter 0, Marčinković 5, Ware 0, Rozić 5, Jagodić-Kuridža 7, Strawberry 10, Žižić 17, Hamilton 4, Kovačević 2.

Split: Subotić 7, Reinholt 0, Vujčić 8, Kraljević 0, Markulin 0, Krušlin 5, Dijan 13, Sobin 17, Mimica 6, Vuković 0, Marinelli 2, Vukušić 10.