Danas je u Draženovom domu Spartaka iz St. Petersburga bio bolji od Cibone. Utakmica je većim dijelom bila izjednačena no na kraju su gosti zasluženo pobijedili 64:56.

Spartak je počeo dominantno i Cibosi su prvih šest minuta bili bez koša. Ipak, dečki su se trgnuli i počeli sustizati protivnike tako da je na kraju prve četvrtine bilo 17:13 za goste. Druga četvrtina bila je izjednačena i na poluvremenu je zaostatak Cibone bio samo -3. U trećoj četvrtini Cibona je povela no zadnja dionica bila je uspješnija za goste.

Cibose je predvodio Strawberry s 13 poena. Slijede Ante Mašić s 12 te Pavle Marčinković s 8 postignutih poena.

Za Spartak su po 13 poena postigli Zack Wright i Joshua Carter. Loukas Mavrokefalidis postigao je 11 poena.

Trener Veljko Mršić nakon susreta je rekao: „Kao što smo i očekivali protiv jedne čvrste momčadi, bilo je tvrdo. Imali smo priliku dobiti i mislim da nam je nedostajalo nekoliko minuta dobre igre na početku zadnje četvrtine da se uspijemo održati u utakmici do zadnjeg napada. Kao što smo i pretpostavili, bilo je problema u skoku protiv fizički nadmoćnije momčadi.

Vukovi sljedeću utakmicu igraju već u subotu 10. studenog. U 8. kolu ABA Lige u goste u Draženov dom dolazi Radnički.

KK Cibona Zagreb – BC Spartak St. Petersburg 56:64 (13:17, 17:16, 19:17, 7:14)

KK Cibona: Kus 4, Mašić 12, Carter 2, Marčinković 8, Mazalin 0, Ware 0, Rozić 5, Jagodić-Kuridža 2, Strawberry 13, Žižić 6, Arapović 0, Kovačević 4.

BC Spartak: Strelnieks 4, Wright 13, Zavoruev 0, Carter 13, Beverley 8, Yakovenko 0, Fidiy 0, Dragičević 4, Mavrokefalidis 11, Dmitriev 6, Voytuk 0, Kurbanov 5.

Fotografije: Ines Ibrišević