Cibona je u utakmici četvrtog kola ABA Ligi poražena od Krke 69:67.

Nakon deset minuta i izjednačene prve četvrtine Cibona je bila tri poena u prednosti (15:18). Međutim, u drugoj četvrtini domaćini su preuzeli inicijativu i preokrenuli rezultat. Prvo su do petnaeste minute došli do vodstva 25:20, a onda i do 35:21. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Cibosi su ipak, dvjema tricama Warea i jednom Mašića, sustigli domaćine i na poluvremenu bili na samo četiri poena zaostatka (38:34). U nastavku, tijekom treće četvrtine, Cibona je bila bolja. Vukovi su sustigli i prestigli domaću ekipu Krke i deset minuta prije kraja imali +4 (49:53). Posljednjih deset minuta bilo je neizvjesno, a posljednju minutu rezultat je bio izjednačen 67:67. Ipak, na kraju je pobjedu odnijela domaća ekipa Krke 69:67.

U Ciboninim redovima najbolji je s 14 poena i 5 skokova bio Strawberry, a dvoznamenkasti su još bili Kus s 11 poena i 5 asistencija te Ware s 10 poena. Kod domaćina je Lalić postigao 15, a Lorbek 11 poena.

Trener Veljko Mršić nakon utakmice je rekao: „Mislim da u prvom poluvremenu nismo bili u Novom Mestu. Pred kraj poluvremena smo se, u četiri minute, obranom i nekim šutevima vratili u utakmicu. Drugi dio smo bili bolji i dobro izgledali do pred kraj, no tada smo promašili neke šuteve i našli se u problemima. Previše izgubljenih lopti, pogotovo na samom kraju, te puno situacija u kojima je Krka imala dodatno bacanje.

Bolju predstavu Vukova očekujemo u sljedećem kolu kada u Draženov dom u goste dolaze Zadrani. Utakmica je u nedjelju 21. listopada u 17 sati.

Krka – Cibona 69:67 (15:18, 23:16, 11:19, 20:14)