Pobjeda Cibone u Zadru 84:74 (35:35)

Utakmica V kola Lige za prvaka između Zadra i Cibone završila je pobjedom Cibosa 84:74 (18:11, 17:24, 12:32, 27:17).

Nakon početnog vodstva Cibone u prvim minutama utakmice, uslijedila je odlična serija domaćih košarkaša koji su nakon deset minuta imali prednost od 7 poena (18:11). U drugoj četvrtini Zadrani su još povećali prednost i u 12. minuti susreta čak došli do vodstva od +14 (25:11). Ipak, Cibosi su uspjeli smanjiti zaostatak, a onda i sustići domaćine pa je rezultat na poluvremenu bio poravnat (35:35).

U drugom poluvremenu Vukovi su se razigrali i rezultat okrenuli na svoju stranu. Do kraja treće četvrtine stekli su ogromnu prednost od 20 poena (47:67) i na kraju pobijedili s 10 koševa prednosti. U Zadar je doputovala i grupa Ciboninih vjernih navijača koja je tijekom cijele utakmice glasno bodrila svoje košarkaše.

Kod Cibone je Antwain Barbour postigao najviše, 18 poena. Goran Suton postigao je 14 koševa uz 4 skoka, a El-Amin i Rudež postigli su po 12 poena.

Za domaćine je Goran Vrbanc ubilježio 18 poena, a dvoznamenkasti broj koševa postigli su i Ivanov (15) i Reed (13).

Trener Cibone Jasmin Repeš nakon utakmice je rekao: „Dobili smo utakmicu na vrućem terenu i to je najvažnije. Na pogrešan smo način otvorili utakmicu. Zadar je krenuo onako kako sam ja želio da mi krenemo. Kada smo uspostavili ravnotežu i počeli igrati agresivnu obranu, dobili smo skok i kontranapad. Poluvrijeme je donijelo dobar rezultat u odnosu na igru koju smo prikazali, a drugo poluvrijeme smo dobili zahvaljujući dugoj klupi. Idemo dalje.

Cibona ostaje neporažena. U petak slijedi utakmica na domaćem parketu Draženova doma protiv Splita.

KK Zadar – KK Cibona 74:84 (18:11, 17:24, 12:32, 27:12)

KK Cibona: Kus 0, Suton 14, Zubčić 0, Barbour 18, Rudež 12, Marčinković 2, Rozić 8, Hampl 0, Žižić 8, El-Amin 12, Wright 8, Kovačević 2.

KK Zadar: Zadnik 0, Ivanov 15, Radić 2, Kaštropil 0, Delaš 8, Ramljak 4, Krapić 6, Reed 13, Batur 4, Kuso 3, Vrbanc 18, Vrkić 1.