U osmoj utakmici Lige za prvaka Cibona je na svom parketu svladala Brod Svjetlost rezultatom 79:64 (13:17, 23:14, 24:19, 19:14).

Vukovi ovaj put, čini se, nisu dovoljno ozbiljno shvatili protivnike. Gosti su na kraju prve četvrtine bili u prednosti (13:17). Nakon iznimno lošeg perioda Cibone između šeste i dvanaeste minute, u kojima su postigli samo poen, a Brođani 17 komada, na poluvremenu su Vukovi ipak bili 5 poena u plusu (36:31). U nastavku su se Cibosi trgnuli te na kraju upisali i osmu pobjedu.

Trener Cibone Jasmin Repeša nakon utakmice je rekao: „Pobjeda kao pobjeda bila je nešto očekivano i objektivno, ne treba o tome razgovarati. Moram reći, kao netko tko preuzima velik dio odgovornosti, da na Ciboni još uvijek stoji tabla „radovi u tijeku“, a danas to nismo tako doživjeli. Uspavali smo se radi sedam pobjeda i lijepih riječi napisanih o nama. Bilo me sram kako smo izgledali u jednom periodu. Još nije vrijeme za visoko letenje jer kada se s visoka padne, boli. Danas nismo bili u situaciji da možemo pasti, ali, uz puni respekt prema Brodu, da je bio neki kvalitetniji protivnik imali bi finu priliku da glavom puknemo u pod.

Kod Cibone je najučinkovitiji sa 17 postignutih poena i 2 asistencije bio Damjan Rudež. Kapetan Marin Rozić postigao je 15 poena uz 4 skoka i 2 asistencije, a Andrija Žižić ubilježio je 10 poena, 4 skoka i 2 asista. Kod gostiju je najučinkovitiji bio Andrej Štimac koji je upisao 21 poen i 9 skokova.

Stanje na ljestvici ostaje nepromijenjeno. Cibona i dalje drži prvo mjesto, a Brod Svjetlost posljednje, osmo. U IX kolu, u utorak 17. travnja, Cibona će u Šibeniku odmjeriti snage s ekipom Jolly Jadranska banka Šibenik.

KK Cibona – KK Brod Svjetlost 79:64 (13:17, 23:14, 24:19, 19:14)

KK Cibona: Kus 1, Suton 0, Zubčić 8, Barbour 6, Rudež 17, Marčinković 2, Rozić 15, Hampl 2, Žižić 10, El-Amin 3, Wright 8, Kovačević 7.

KK Brod Svjetlost: Batina 13, Barać 11, Šamadan 6, Živković 0, Štimac 21, Koštomaj 6, Kljaić 0, Šamija 0, Matasović 7, Karlović 0.