Na gostovanju kod Union Olimpije Cibona je, bez dvojice važnih igrača, Davora Kusa i Andrije Žižića, uspjela ostvariti pobjedu nad Union Olimpijom 61:58.

Nakon prvih pet minuta i 7:2 za Cibonu, Union Olimpija je prvu četvrtinu završila s +6 (15:9). U početku druge četvrtine Cibosima nije išlo, no onda je krenula Cibonina serija od 9:0. Do poluvremena su, uz podršku skupine navijača koji su doputovali iz Zagreba, Cibosi sustigli razliku koja je bila i -14 (23:9) te na veliki odmor otišli s 4 poena zaostatka (28:24). Drugo poluvrijeme donijelo je poboljšanje u igri Cibone, rezultat je odmah na početku drugog dijela izjednačen na 28:28. U nastavku je Cibona došla i do minimalne prednosti, 33:34, no do kraja treće dionice domaćini su otišli na +8 (45:37). Ipak, u posljednjoj četvrtini slijedi Cibonina serija od 11:0 za poravnanje 51:51. Uspješna serija Cibone se nastavila te na kraju donijela značajnu pobjedu u gostima 61:58.

Trener Jasmin Repeša nakon utakmice je rekao: „Ne znam što da kažem, od dva protivnika ne znam tko je bio lošiji. Sve treba brzo zaboraviti, još večeras! Pobijedila je ekipa koja je dala više energije u zadnjoj četvrtini. Osvojili smo dva jako bitna boda i to je najvažnije. Žao mi je ljudi koji su došli u dvoranu jer je utakmica bila stvarno loša!

Kod Cibone je Goran Suton postigao 17 poena uz deset skokova. Antwain Barbour postigao je 12 poena uz šest skokova i tri asistencije, a Damjan Rudež 11 poena uz četiri skoka i s jednom asistencijom.

Za domaćine je Deon Thompson postigao 14 poena, uz jednu asistenciju i šest skokova.

Cibose već u utorak 6. ožujka čeka gradski derbi. Na parketu Draženova doma slijedi susret s Cedevitom.

Union Olimpija – Cibona 58:61 (15:9, 13:15, 17:13, 13:24)

Cibona: Suton 17, Zubčić 2, Barbour 12, Rudež 11, Marčinković 0, Rozić 1, Harper 7, Hampl 4, El-Amin 0, Kovačević 7.

Union Olimpija: Jeretin 0, Rothbart 0, Blažič 10, Thompson 14, Murić 6, Jagodnik 5, Salin 13, Dašić 3, Močnik 4, Michell 3, Zagorac 0, Morina 0.