Cibona je u Beogradu izgubila od Crvena zvezda 80:67 (43:34).

Uz puno prekršaja, prvu četvrtinu Cibosi su, najviše zahvaljujući četirima tricama, po dvije Rudeža i Barboura, završili minimalnom prednošću (17:18). Drugih deset minuta prošlo je u uglavnom izjednačenoj igri obje momčadi, no posljednje minute prvog poluvremena donijele su niz grešaka u Ciboninoj igri pa je rezultat na poluvremenu bio +9 na strani domaćina (43:34). Pad igre naših košarkaša nastavio se i u drugom poluvremenu. Na kraju treće dionice rezultat je bio 63:49, a utakmica je završila pobjedom domaćina 80:67.

Nakon utakmice trener Cibone Jasmin Repeša rekao je: „Čestitam Zvezdi na pobjedi. Čestitke i Pešiću, koji je napravio veliki pomak s ovom ekipom, koja je još prije par mjeseci imala problema u utakmicama protiv ozbiljnih protivnika. Kod nas se vidi pomak, ali imali smo isti problem kao i s Cedevitom, u obaveznom dijelu igre, gdje nas je Zvezda nadskakala. To je jedina stvar koju smo morali iskontrolirati, ali nismo uspjeli. Imamo još dvije utakmice doma koje moramo pobijediti da bi igrali u Europi.

Kod Cibone je najefikasniji s 13 postignutih poena bio Antwain Barbour. Damjan Rudež postigao je 12, a Suton i El-Amin po 10 poena.

Za Crvenu zvezdu najviše poena ubacio je Omar Thomas, 17 komada, uz 11 skokova.

Već u utorak 13. ožujka Cibonu čeka susret na domaćem parketu. U 25. kolu ABA Lige ugostit će Zagreb Croatia osiguranje.

Crvena zvezda DIVA – Cibona 80:67 (17:18, 26:16, 20:15, 17:18)

Cibona: Kus 4, Suton 10, Zubčić 4, Barbour 13, Rudež 12, Marčinković 3, Rozić 7, Harper 0, Hampl 0, Žižić 4, El-Amin 10, Kovačević 0.

Crvena zvezda DIVA: Čović 7, Cvetković 0, Marković 0, Ilić 8, Lazić 2, Nedović 0, Lešić 8, Subotić 14, Thomas 17, Milutinović 5, B. Popović 10, P. Popović 9.