Večeras je Cibona pred 4.000 ljudi nažalost izgubila u utakmici 16. kola ABA Lige od vodećeg Maccabija, nakon produžetaka (85:91). Nakon prvih 20 minuta gosti su imali velikih +14, prije svega zbog lošeg otvaranja Vukova. Ipak, u svlačionici je trener Repeša razbudio ekipu i Vukovi su u drugo poluvrijeme ušli agresivnije i korak po korak dostizali prednost Maccabija. U posljednjoj minuti Cibona je izborila produžetak, no gosti su bili bolji i na kraju zasluženo pobijedili 85:91.

Za Cibonu je Barbour ubacio 16, dok je Rozić ubacio samo poen manje. Pod koševima je odličnu partiju pružio Goran Suton s čak 11 skokova i 7 poena. Goste je predvodio Smith s 19 poena.

Trener Vukova Jasmin Repeša nakon utakmice je rekao: „Najviše mi je žao radi svih ovih ljudi koji su danas u velikom broju došli pomoći Ciboni. Što se tiče utakmice, neprihvatljivo je da u prvom poluvremenu primimo 50 koševa s odnosom 20 prema 11 skokova. Poslije je bilo bolje, no kad se igra protiv Maccabija treba bit konzistentniji nego u protekle dvije utakmice. No, idemo dalje.

Damjan Rudež čestitao je pobjedničkoj momčadi te rekao : „Znali smo da neće biti lako, ali puno smo radili u zadnje vrijeme i vjerovali da će se taj rad isplatiti. Skoro i je. Šteta što nismo bolje iskoristili produžetak.

Cibona – Maccabi 85:91 (16:28, 20:22, 25:18, 18:11, 6:12)

Cibona: Kus 11, Suton 7, Zubčić 14, Barbour 16, Rudež 7, Marčinković 0, Rozić 15, Harper 6, Žižić 6, El-Amin 3, Kovačević 0.

Maccabi: Papaloukas 3, Hendrix 9, Smith 19, Eliyahu 11, Mallet 7, Ohayon 0, Scheyer 9, James 9, Schortsanitis 8, Langford 16.