Vukovi su izgubili od Širokog u dosta izjednačenoj utakmici 18. kola ABA Lige. U odličnoj atmosferi pune dvorane na Pecari, u kojoj je i Cibona imala tridesetak svojih navijača, domaćini su odnijeli pobjedu.

Nakon deset minuta igre bilo je 18:18, a na poluvrijeme su Cibosi otišli s minimalnom prednošću 36:35. U drugom dijelu Široki je bio bolji i na kraju pobijedio rezultatom 84:75. Domaćine je predvodio odličan Jakov Vladović koji je postigao 21 poen uz devet asistencija i šest skokova.

Nakon utakmice trener Cibone Jasmin Repeša rekao je: “Čestitke Širokom! Ako se dozvoli puno poena iz druge prilike smanjuju se šanse za pobjedu u gostima! Ne postoji trener koji može raditi čuda bez pravih igrača. Borili smo se protiv mlade i energične ekipe koja nas je pretrčala i time dolazila do laganih poena. Prvo poluvrijeme samo dobro igrali obranu, no u drugom nam je Vladović napravio nered u igri dva na dva gdje su iz prvog dodavanja dolazili do čistog šuta!

U redovima Cibone raspoloženi su bili Damjan Rudež s 19 poena i 5 skokova te Goran Suton s 18 poena i 7 skokova, obojica s po jednom asistencijom. Antwain Barbour ubacio je 11 poena uz 3 asistencije i 5 skokova, Andrija Žižić postigao je 10 poena uz 5 skokova, a Khalid El-Amin 8 poena uz 5 asistencija.

Sljedeću utakmicu Cibona igra u petak 27. siječnja, kada će ugostiti Zlatorog iz Laškog te pred svojom publikom, u Draženovom domu, pokušati izboriti devetu pobjedu u ABA Ligi.

HKK Široki WWin – KK Cibona 84:75 (18:18, 17:18, 25:18, 24:21)

KK Cibona: Kus 4, Suton 18, Zubčić 2, Barbour 11, Rudež 19, Marčinković 0, Rozić 3, Harper 0, Žižić 10, Kovačević 0, El-Amin 8.

HKK Široki WWin: Vladović 21, Planinić 11, Ramljak 10, Pilepić 11, Naletilić 0, Bilinovac 6, Peršić 3, Butorac 0, Novak 0, Šakić 3, Barać 10, Collins 9.