Uz podršku skupine najvjernijih navijača iz Zagreba, u drugoj utakmici pod vodstvom Jasmina Repeše, Cibosi su danas uvjerljivo pobijedili na gostovanju kod Krke u Novom Mestu rezultatom 77:86 (11:28, 21:17, 15:17, 30:24).

Vukovi su odlično počeli i u prvoj četvrtini postigli 28 poena, 17 više od domaće ekipe Krke. U nastavku prvog dijela Cibosi su držali sve konce u svojim rukama te na veliki odmor otišli s 13 poena prednosti (32:45). U drugom poluvremenu Cibona je zadržala kontrolu i na kraju odnijela važnu pobjedu u gostima.

Nakon utakmice trener Cibone Jasmin Repeša rekao je: „Nisam do kraja zadovoljan jer smo primili 30 poena u zadnjoj četvrtini, ali to su greške na kojima moramo raditi. Definitivno smo u situaciji nemira i svi mi u Ciboni i oko Cibone znamo da nam je svaka pobjeda jako važna. Znamo što moramo raditi, a sve je to lakše kada se skupljaju pobjede.“

Najbolji u Ciboninim redovima bio je Antwein Barbour koji je postigao 22 poena. Damjan Rudež i Marin Rozić postigli su po 12 poena, a Andrija Žižić 10 poena.

Kod domaćina je najviše poena postigao amerikanac Ben Hansbrough (16).

Sljedeću utakmicu Cibosi će odigrati u subotu 14. siječnja, kada na svom terenu igraju protiv Maccabija koji je vodeća momčad ABA Lige s četrnaest pobjeda i samo jednim porazom. Nakon ove pobjede Cibona u ABA Ligi ima omjer od osam pobjeda i sedam poraza.

Krka – Cibona 77:86 (11:28, 21:17, 15:17, 30:24)

Cibona: Kus 5, Suton 9, Zubčić 9, Barbour 22, Rudež 12, Marčinković 0, Rozić 12, Harper 0, Žižić 10, El-Amin 2, Kovačević 5.

Krka: Lučić 8, Rojc 0, Petrov 5, Murič 5, Pavič 0, Nissim 7, Dragič 11, Krivec 1, Bratož 0, Balažić 13, Lalić 11, Hansbrough 16.