U utakmici 5. kola Eurokupa na gostovanju kod francuskog Gravelinesa Cibona nije uspjela prekinuti niz europskih poraza. U neizvjesnoj utakmici domaćini su na kraju pobijedili rezultatom 81:77 (21:15, 19:21, 16:21, 25:20).

Vukovi su svakako odigrali bolje i pokazali više nego u prvoj utakmici s Gravelinesom na otvaranju natjecanja Eurokupa u Zagrebu. Tada je momčad trenera Monschoa pobijedila s +30.

Danas je francuska ekipa nakon prvih deset minuta imala šest poena prednosti (21:15), a onda su se Vukovi potpuno približili i u šestoj minuti druge četvrtine prvi put poveli 26:27. Na poluvremenu je bilo 40:36, a treća četvrtina završila je vodstvom Cibone (56:57). Neizvjesna završnica ipak nije donijela Ciboni dugo očekivanu europsku pobjedu i utakmica je završila pobjedom Gravelinesa, koji ostaje nepobijeđen u natjecanju Eurokupa.

Nakon utakmice trener Cibone Danijel Lutz rekao je: “Nije lako kad se izgubi utakmica koju skoro cijelo vrijeme vodiš. Ipak, pomak od prošle, još ovaj put u gostima, je zadovoljavajući. Borili smo se, no dvije greške na kraju su nam uskratile mogućnost da slavimo u ovako gustoj utakmici.

Vukove je predvodio Andrija Žižić s 20 koševa, osam skokova i jednom asistencijom. Goran Suton dodao je 13, a Antwain Barbour i Damjan Rudež po 10 poena.

Najviše poena kod domaćina postigao je Ludovic Vaty (20).

U nedjelju Cibonu čeka važnija utakmica. 12. kolo ABA Lige donosi gradski derbi – susret Zagreba i Cibone.

BCM Gravelines – KK Cibona 81:77 (21:15, 19:21, 16:21, 25:20)

KK Cibona: Chase 2, Suton 13, Zubčić 7, Barbour 10, Rudež 10, Marčinković 0, Lalić 4, Rozić 4, Harper 0, Žižić 20, Kus 7, Kovačević 0.

BCM Gravelines: Edwards 12, Bigote 0, Jomby 15, Johnson 0, Loum 0, Bokolo 4, Akpomedah 3, Reynolds 7, Cairo 0, Issa 5, Vaty 20, Albicy 15.