Cibona je danas u posljednjem kolu Eurokupa izgubila od Hapoela te tako nažalost i ovu europsku sezonu završava bez pobjede.

Cibosi su bili na pravoj razini samo u početnim minutama utakmice. Na poluvremenu su gosti iz Izreala bili u vodstvu od 9 poena (36:45), a u nastavku ga i povećali. Tračak nade pojavio se u posljednjoj četvrtini kada su Vukovi smanjili zaostatak od 18 razlike iz prethodne dionice, no uslijedile su greške i poraz 78:86.

Trener Danijel Lutz nakon utakmice je rekao: „U pripremi smo ovu utakmicu shvatili vrlo ozbiljno, no ispalo je suprotno. Dio toga proizlazi iz činjenice da smo u prvo dijelu ušli s dosta rotacija, no nije opravdanje. Na poluvremenu se pojavio osjećaj da nismo bili prisutni kako treba i onda na kraju više nije bilo popravka.

Najviše poena za Vukove postigao je Brian Chase (15). Davor Kus postigao je 13, Jure Lalić 12, a Antwain Barbour 11 poena.

Za gostujuću ekipu najviše poena postigao je Brian Randle – 17.

Cibona već u petak gostuje u Domžalama kod Heliosa.

KK Cibona – Hapoel Jerusalem 78:86 (18:19, 18:26, 20:25, 22:16)

KK Cibona: Chase 15, Suton 6, Zubčić 3, Barbour 11, Rudež 6, Marčinković 0, Lalić 12, Rozić, Harper 4, Žižić 4, Kus 13, Kovačević 4.

Hapoel Jerusalem: Thomas 9, Varnado 11, Kokia 2, Dotan 2, Strawberry, Izraely 6, Kadir 9, Mizrahi 4, Jackson 13, Randle 17, Grunfeld 13.