Budućnost – Cibona 85:69 (46:34)

Na gostovanju u 8. kolu ABA Lige Vukovi su u Podgorici loše ušli u utakmicu i nakon prvih deset minuta bili u zaostatku od 11 poena (20:9). Cibosi su u drugoj četvrtini popravili šut (26:25), no poluvrijeme je završilo rezultatom 46:34.
U nastavku Cibona nije uspjela okrenuti utakmicu u svoju korist. Najviše problema Ciboni je zadavao odličan Nikola Vučević koji je postigao čak 30 poena te tome dodao devet skokova, tri asistencije i dvije blokade. Uz Vučevića, momčad Dejana Radonjiča imala je i šuterski raspoloženog Marka Popovića koji je postigao16 poena te Jermaina Andersona koji je dodao 13 poena uz pet asistencija.
Kod Vukova je Davor Kus postigao 14 poena, Tomislav Zubčić 13 uz pet skokova te sedam osvojenih lopti, Damjan Rudež ubilježio je 13, a Goran Suton 12 poena.
Trener Cibone Josip Vranković nakon utakmice je rekao:“Nisam zadovoljan otvaranjem utakmice. Imali smo 12 izgubljenih lopti u prvom poluvremenu. Sami sebe bacili smo u rezultatski minus iz kojeg se nismo uspjeli vratiti, iako smo imali prilika. U tim trenucima nismo dobro reagirali. Pristup je bio dobar, ali velika želja nas je odvela u sitne greške koje su nas koštale priključka.
Nakon osam odigranih kola u ABA Ligi, Cibona, kao i Budućnost, ima pet pobjeda i tri poraza.
Cibosi u utorak igraju drugu utakmicu Eurokupa u Jeruzalemu protiv Hapoela, gdje će pokušati popraviti loš dojam ostavljen nakon prošlotjednog susreta s Gravelinesom, a nakon toga, 27. studenog, u 9. kolu ABA Lige, čeka ih težak susret s Union Olimpijom kod kuće.
KK Budućnost VOLI – KK Cibona 85:69 (20:9, 26:25, 22:24, 17:11)
KK Cibona: Chase 5, Suton 12, Zubčić 13, Rudež 13, Marčinković 2, Lalić 0, Rozić 3, Harper 3, Krstanović 0, Žižić 2, Kus 14, Kovačević 2.
KK Budućnost VOLI: Mihailović 3, M. Popović 16, M. Milošević 6, Vučević 30, Đukanović 0, Krstović 2, Radović 0, Vitkovac 3, Dubljević 7, A. Popović 2, Ivanović 3, Anderson 13.