Košarkaši Cibone nastavljaju s nastupima u A-1 Ligi za prvaka. U subotu u 18. sati u goste im stiže Borik.

Poslije očekivanog poraza od Mrava 89 : 78 Vukovima stiže još jedan protivnik koji im je ostao u vrlo ružnom sjećanju. Naime, posljednji dvoboj istih suparnika završio je neslavno po Zagrepčane koji su se tada predali bez borbe i doživjeli pravi potop izgubivši s velikih 23 koša u Jazinama na otvaranju prvenstva Hrvatske.

Bila je to najlošija Cibonina utakmica u sezoni bez obzira što su domaći najavljivali vruću atmosferu, koju su i dobili s približno 2.000 ljudi u Jazinama, Cibona je u Zadar stigla kao izraziti favorit. Istina, bez Jure Lalića, izostao je i Marin Rozić (u sastavu, ali bez minutaže), no nijedan od ta tri izostanka Ciboni ne može biti opravdanje.

Niti Borik tada nije bio kompletan, igrali su bez ozlijeđenog Petra Marića, drugog strijelca momčadi u prvom dijelu hrvatskog prvenstva, no Zadrane to nije omelo pa su već sredinom prve četvrtine stignu do 16:2, što su do kraja prve dionice Cibosi stigli tek malo smanjiti (25:14). Vukovi su bili potpuno napadački nemoćni, košarka je momčadska igra, pa jedan statistički podatak donekle pojašnjava kako je to Cibona izgledala u Jazinama i zbog čega je doživjela tako težak poraz. Pripada u rubriku “vjerovali ili ne” – Cibosi nisu imali nijednu asistenciju!

Na poluvrijeme su domaći otišli s približno jednakom razlikom, vodstvom od 45:33, a treća četvrtina donijela je Borikov odmak do 18 poena prednosti, što je već najavljivalo da će Cibona teško natrag. Nakon 30 minuta bilo je 63:46, a u posljednjoj četvrtini Cibosi su doživjeli potpuni raspad, gubili i s 27 razlike (81:54), a završili na 86 : 63 -23.

Nadajmo se da će Cibosi poučeni lošim iskustvom iz Jazina, ozbiljnim pristupom kod kuće doći do vrlo važnih bodova.