Košarkaši Zaboka protiv Alkara u Bedekovčini nisu imali težak posao. Dominirali su tijekom cijelog susreta i pobijedili s uvjerljivih 92:65.

Momčad iz Zagorja u osmini finala protiv Sinjana u snijegom zatrpanom Zagorju možda nije došla pratiti velika skupina navijača, no nema sumnje da će se uoči dolaska Cibone u četvrtfinalu Kupa Krešimira Ćosića u bedekovčanskoj dvorani tražiti karta više.

Prošli put među najboljih osam u hrvatskom kupu Zabočani su se s Cibonom susreli 30. prosinca 2008., kada je Cibona slavila s uvjerljivih 92:63. Prema onome što je odredio ždrijeb, tada su domaćini trebali biti Cibosi, ali domaćinstvo su ipak prepustili Zagorcima koji su priredili veliku feštu, premda su na kraju vrlo uvjerljivo poraženi.

Prisjetimo se i prvenstvene utakmice iz prošle sezone, kada je u 2. kolu A-1 lige za prvaka rezultat bio 66:84.

Tada su pred prepunim tribinama u Bedekovčini Zabočani pokazali zube, no Cibona se uspjela konsolidirati. Nakon klimavog i pomalo neozbiljnog prvog poluvremena, Vukovi su u nastavku znatno podigli razinu igre i s 18 poena razlike osigurali pobjedu.